ads
menu
Avea Medya Merkezi
Avea Her Yerde Kazandırır
Avea Konserleri
Avea Müzik
Avea Labs
Avea İş Ortağı

El Ele Engelsiz Hayatlar

Özümüzle Üretiyoruz Projesi

  • Fiziksel Engelliler Vakfı işbirliğinde hayata geçirilen Özümüzle Üretiyor Projesi, engelliler için hazırlanmış en geniş kapsamlı projedir. Proje, İŞKUR’a başvuruda bulunmuş engellilere engel, eğitim ve vasıf durumlarına uygun iş ortamlarında istihdam olanağı sunarak engellileri kendi kendine yeter ve ekonomik olarak bağımsız hale getirmeyi hedeflemektedir. Hedeflenen diğer önemli bir husus ise işveren ve işyerlerine verim alabilecekleri, üretimlerine katkı sağlayabilecek ve diğer engelsiz işçilerle uyum içinde çalışabilecek engelli istihdam katkısı sağlamaktır.

  • 2005’den beri projenin ana destekçisi olan Avea, bu proje ve FEV işbirliği ile engellilerin sosyal ve ekonomik yaşama katılımlarına katkı sağlamayı hedeflemektedir.

    5 yıldan bu yana İstanbul’da uygulanan proje kapsamında Türkiye İş Kurumu’na iş başvurusunda bulunmuş 38.758 engelliden bugüne kadar 7827 engelli değerlendirmeye alınmış, 6272 engellinin kariyer planlaması yapılmış ve bunlardan 2534 engellinin özel sektör kuruluşlarında istihdamı gerçekleştirilmiştir.

  • Aynı zamanda, bu proje, toplumumuz için oldukça önem arzeden kamuoyunun engelliler ve engellilik hususunda bilinçlendirilmesi konusuna da olumlu katkı sağlamıştır.

    Eğitim, iş görüşmesi ve istihdam edilen engellilerle ilgili tüm çalışma sonuçları projenin resmi web sitesi olan www.engelliler.com web adresinde yayınlanmaktadır ve proje ile ilgili yapılan tüm çalışmalar günlük olarak güncellenmek suretiyle, İŞKUR, işverenler ve engelliler başta olmak üzere tüm kamuoyu ile paylaşılmıştır.