Avea Üst Yönetimi

Avea Üst Yönetimi

Erkan Akdemir - CEO

Erkan Akdemir Haziran 2009’dan bu yana Avea CEO’su olarak görev yapmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü Mezunu olan Akdemir ABD’deki Colorado Üniversitesi’nde telekom alanında master yapmıştır. Avea’ya katılmadan önce Cisco Systems’in Genel Müdürlüğü görevini yürüten Akdemir, bu görevinden önce Kablo Net’in Yönetim Kurulu Başkanlığı‘nı, daha önce ise Eurasiasat‘ın Yönetim Kurulu Başkanlığı‘nı yürütmüştür. 2002 yılından özelleştirme sonrasına kadar geçen dönemde Türk Telekom’un Yönetim Kurulu Başkanı olarak önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir. Akdemir daha önceki dönemde Telekomünikasyon Kurumu Kurul Üyesi, DPT Müsteşarı Danışmanı, DPT’de telekomünikasyon uzmanı olarak çalışmış ve Türk Standartları Enstitüsü ve Enka’da çeşitli görevler üstlenmiştir.

Kadir Boysan - İş Ortaklığı ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

2009 yılı Eylül ayından bu yana Avea’da görev yapmakta olan Kadir Boysan Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü derece ile tamamladıktan sonra sırasıyla Imperial College’da, London School of Economics’te ve en son Yale Üniversitesi’nde lisanüstü derecelerini almıştır. İş hayatına 1994 yılında Procter & Gamble’da marka yöneticiliği ile başlayan Kadir Boysan, bu deneyiminin ardından RJ Reynold’ta Orta Asya’dan sorumlu marka müdürlüğü yapmıştır. Danışmanlık kariyerine Shell’e yaptığı projelerle başlamıştır. 2000 – 2007 yıllarında Bain &Co’nun Londra ofisinde çalışmış, başta Telekomünikasyon olmak üzere, Perakendecilik, Bankacılık ve diğer sektörlerde strateji geliştirilmesi ve performans iyileştirilmesi üzerine başarılara imza atmıştır. Kadir Boysan, Avea ailesine katılmadan once MasterCard Advisor’da yöneticilik görevini yürütmüş, hem MasterCard Europe hem de öncelikli bankalar için strateji oluşturulması ve bu stratejilerin uygulanmasının liderliğini yapmıştır.

Dehşan Ertürk - Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümünden mezun olmuş, yüksek lisansını New York Şehir Üniversitesi’nde Pazarlama Bölümü’nde tamamlamıştır. İş hayatına 1998 yılında Procter & Gamble’da Müşteri Yöneticisi olarak başlayan Ertürk, 1999 – 2002 yılları arasında yüksek lisansının yanı sıra New York’ta danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Avea’ya katılmadan önce 2004-2005 yılları arasında Ülker’de Ürün Müdürü olarak, 2006-2010 yılları arasında ise Turkcell’de sırasıyla, Müşteri Kazanımı Pazarlama Müdürü, gnçtrkcll Program Yönetimi Müdürü, Hazır Kart Bağlılığı ve Gelir Yönetimi Pazarlama Müdürü ve son olarak Kurumsal Strateji’den sorumlu Bölüm Başkanı olarak çalışmıştır.

Hüseyin Balcı - Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1994 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Finans Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Hüseyin Balcı, profesyonel kariyerine 1997 yılında Yıldız Holding A.Ş. bünyesinde Atlas Gıda Pazarlama şirketinde Zincir Mağazalar Satış Temsilcisi olarak başlamıştır. 1999 – 2006 yılları arasında grubun Rekor Gıda Pazarlama şirketinde, sırasıyla Zincir Mağazalar Satış Şefi, Satış Operasyon Müdürü ve son olarak Türkiye Satış Müdürü görevlerini üstlenmiştir.


2006 yılında yağ mutfak kategorisi satış şirketi Merkez Gıda Pazarlama’ya Genel Müdür Yardımcısı olarak atandıktan sonra, 2009 – 2011 yılları arasında aynı şirkette Genel Müdür olarak görev almış, 2011 – 2012 yılları arasında ise bisküvi ve kek kategorisi satış şirketi olan Atlas Gıda Pazarlama’da Genel Müdür görevini üstlenmiştir. Avea’ya katılmadan önce son görevinde, Ülker Bisküvi A.Ş. Ticaret Genel Müdürü olarak görev almıştır."

Coşkun Şahin - Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Avea’da 2009 yılı Ekim ayından bu yana görev yapmakta olan Coşkun Şahin, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden 1987 yılında mezun olmuş ve aynı bölümde 1990 yılında yüksek lisansını, 1997 yılında da yine aynı üniversitede Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği doktorasını tamamlamıştır. 1991-1997 yılları arasında TÜBİTAK Bilişim Teknolojileri Enstitüsü‘nde görev yapan Coşkun Şahin; kariyerine 1999-2001 yılları arasında Sinyal A.Ş.‘de Sistem Tasarım Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edip; 2001-2005 yılları arasında Telsim’de Özel Projeler ve Internet Servisleri Yönetiminde bulunmuş, ardından BEKO’da Dijital Ürünler ve Display Tasarımı yöneticiliği yapmıştır. Avea’ya katılmadan önceki 3 yıl boyunca, Turkcell’de çeşitli araştırma ve innovasyon altyapılarının kurulmasına ve değer yaratan servislerin oluşturulmasına liderlik etmiş, son olarak da, Gelişen Servisler Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Kaan Sümer - Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Avea’da 2013 Mart ayı itibariyle görev yapmakta olan Kaan Sümer, 1999 yılında Boğaziçi Üniveristesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuş, 2012 yılında da Bahçeşehir Üniversitesi’nde Executive MBA eğitimini tamamlamıştır.

Kaan Sümer, 2000 yılında iş hayatına PricewaterhouseCoopers’da Danışmanlık Servisleri Bölümü’nde başlamıştır. Buradaki görevinden 2003 yılında Kıdemli Danışman olarak ayrılmış, 2005 yılına kadar Yaşar Holding-Yiyecek Bölümü’nde Finansal Kontrol fonksiyonundan sorumlu yönetici olarak çalışmıştır. Ardından 2005-2007 yılları arasında Deloitte’da Danışmanlık Birim Müdürü olarak çalışmıştır.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanına sahip olan Sümer, Avea’ya katılmadan önce 2007 yılından itibaren Oger Telecom’da Konsolidasyon ve Finansal Raporlama Direktörü olarak çalışmaktaydı.

Orçun Onat - Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Orçun Onat Ağustos 2009’dan bu yana Avea Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Lisans eğitimini ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra kariyerine 1995 yılında Migros Türk T.A.Ş.‘de Ar-Ge Mühendisi olarak başlayan Orçun Onat, Migros Türk T.A.Ş. bünyesinde sırasıyla Pazarlama Proje Lideri, Pazarlama Stratejik Planlama ve Koordinasyon Departman Yöneticisi ve Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) & Migros Kulüp Kartı Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2005 yılında Rusya’da ENKA TC (Ramenka) bünyesine katılan Orçun Onat, Genel Müdür Vekili olarak görev yapmış olup; bu görevine paralel olarak Malina Müşteri Bağlılık Programında İcra Komitesi Üyesi ve ECR İcra Komitesi Üyesi ve Tedarik Başkanı görevlerini de yürütmüştür.

Cemil Yıldırım - İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

2008 yılı Ocak ayından bu yana Avea İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Cemil Yıldırım Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Avea ailesine katılmadan önce Turkland Bank’ta Genel Müdür Danışmanı, İSTON A.Ş.‘de Yönetim Kurulu Üyesi, BİMTAŞ A.Ş.‘de Genel Müdür Yardımcısı, İSTAÇ A.Ş.‘de Genel Müdür Vekili / Genel Müdür Yardımcısı, BELBİM A.Ş.‘de Genel Müdür Danışmanı, Atermit Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi ve İzdaş Dış Ticaret’te Muhasebe Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

Bahattin Aydın - İnsan Kaynakları Grup Direktörü


Avea’da 2010 Aralık ayından bu yana görev yapmakta olan Bahattin Aydın Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş, 1997 yılından bu yana Yıldız Holding A.Ş. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü‘nde sırasıyla İşe Alım Müdürlüğü, Uluslar Arası Operasyonlar ve Bilişim Şirketleri İnsan Kaynakları Grup Müdürü ve Perakende Grubu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmıştır. Yüksek Lisans‘ına Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi alanında devam etmiş olan Sn.Aydın, INSEAD Liderlik ve İnsan Kaynakları Yönetimi programlarına katılmıştır. 2007 yılından itibaren Yıldız Holding Hızlı Tüketim Ürünleri Grupları‘nda İnsan Kaynakları uygulamalarının stratejik iş planlarıyla uyumundan sorumlu olarak başta işgücü planlama, yetenek yönetimi, organizasyonel gelişim ve yedekleme olmak üzere İnsan Kaynakları fonksiyonlarının yönetiminden sorumlu olarak çalışmış olan Sn. AYDIN, AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş.‘ye katılmadan önceki son görevinde Yıldız Holding A.Ş. Şeker, Sakız, Gıda, İçecek ve Pazarlama Grupları İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktaydı.

Doğan Coşgun - Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı


Avea İletişim Hizmetleri A.Ş'de Mayıs 2011'de göreve başlayan Doğan Coşgun 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuş 2003 yılında Marmara Üniversitesi’nde Özel Hukuk bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına Av. Figen & Erol Özbek Hukuk Bürosu'nda başlayan Coşgun, 2000-2008 yılları arasında Yıldız Holding A.Ş. bünyesinde sırasıyla Hukuk Müşaviri, Hukuk İşleri Koordinatörü olarak görev yapmıştır. 2008-2011 yılları arasında Turkuvaz Medya Grubu Hukuk İşleri Grup Başkanı olarak görev yapan Coşgun, Televizyon Yayıncıları Derneği’ndeki çalışmalarının yanı sıra, tüm televizyon yayın kuruluşlarının yanı sıra reklam ajansları ve reklamveren şirketlerin ortak olduğu televizyon izleme ve araştırmalarının kurallarını belirleyen ve denetleyen TİAK AŞ'nin ve Medya Derneği'nin kuruluş süreçlerinde önemli katkılar sağlamıştır.

Tolga Kılıç - Regülasyon Grup Direktörü


İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Tolga Kılıç, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden Bilim ve Teknoloji Politikaları ve Westminster Üniversitesi'nden İletişim Politikaları alanlarında lisansüstü derecesi almıştır. Kariyerine 1998-2001 yılları arasında görev yaptığı Devlet Planlama Teşkilatı'nda Planlama Uzman Yardımcısı olarak başlamış, haberleşme sektöründe kalkınma planı ve yıllık programların hazırlanmasında, Türk Telekom, TRT ve PTT gibi kuruluşların yatırım programlarının düzenlenmesinde çalışmıştır. Avea'ya katılmadan önce Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda Bilişim Uzmanı olarak görev yapan Kılıç, bu dönemde sabit şebeke maliyet modellemesi, toptan veri ve internet hizmetlerinin ücretlendirilmesi gibi alanların yanı sıra AB mevzuatına uyum amaçlı projelerin yürütülmesine liderlik etmiştir.
Eren İnançer

Eren İnançer Luş - Kurumsal İletişim Direktörü

Eren İnançer Luş, Kasım 2014 tarihinden itibaren Avea Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Luş, yüksek lisansını yine aynı üniversitenin Halkla İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Eren İnançer Luş, Avea’ya katılmadan önce Zarakol Halkla İlişkiler A.Ş’de uzun yıllar Medya İlişkileri Direktörü olarak çalışmıştır. Luş, Zarakol’da; Vodafone Türkiye, İş Bankası, Boyner, Shell, Nestle, Philip Morris, Roche gibi sektörlerinin önde gelen firmalarının Medya İlişkileri Direktörlüğünü üstlenmiştir. Turkcell’in “Kardelenler”; Vodafone Türkiye’nin numara taşıma, 3G gibi projelerinin lansman ve yürütülmesinde görev almıştır.