• Tarifeler & Paketler
  • Avealıyım
  • Faturalı
  • Katılımı Sona Erenler

Hesaplı Tarife

Şimdi kamu çalışanları, emeklileri ve 3'er yakınları tarife içi BEDAVA görüşürken, her yöne hem konuşuyor hem de mesajlaşıyor!
Hesaplı Tarife

Tarife Bilgisi

Hesaplı Tarife ile ayda sadece 19,90TL'ye Tarife içi BEDAVA görüşürken; yurt içi Her Yöne 120 dakika konuşup, her yöne 250 SMS atabilirsiniz. Üstelik Hesaplı Tarife'de milyonlarca Avea kamulu tarafından grup içi yapısı ile ücretsiz aranabilirsiniz

Ücretlendirme

Aylık ücret 19,90 TL
Her yöne görüşme süresi 120 dk
Her Yöne SMS 250 SMS
Ücretsiz görüşme süresi* Tarife içi BEDAVA
Tüm Avea Kamulularla SINIRSIZ
Tarife kapsamındaki görüşme süreleri bittikten sonraki tüm aramalar 45 Kr / dk
Tarife kapsamındaki SMSler bittikten sonraki tüm SMS gönderimleri 45 Kr/SMS
MMS Ücreti 99 Kr / MMS

(*) Avea, şebeke içi görüşme süresini usulüne uygun olarak duyurmak kaydıyla makul kullanım süreleri ile değiştirebilir.


Yurt içinde Avea hatlarınızdan yaptığınız 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi ilk 30 saniye ücretsiz, sonrasında 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Tüm ücretlendirme detayları

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.

Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.

Avea, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.

 

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.


Detaylar

Hemen Tarifeye Geçin

Avealı Olmayanlar

Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat tesisi ile bu tarifeye geçmek için Avea bayilerine gelin.

Abonelik

Tarife yeni aktivasyona, numara taşınabilirliği ile gelişe ve mevcut Avea faturasız tarifelerden geçişe açıktır.

Tarifeden, özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu çalışanları ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler ve şehit yakınları ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girdiğine dair son yıla ait belge sunan müşteriler, sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak tarifeden yararlanabilirler.

Nasıl abone olabilirim?

Avea Faturasız Tarife kullanıcısı iseniz, kimlik belgeniz ve adınıza kayıtlı bir sabit fatura ile Avea bayilerimizden Hesaplı Tarife’ye geçiş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu tarifeye geçmek için Kamu kimliği ibraz etmenize gerek yok!

Abonelik için gerekli belgeler

• 1 adet nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi

• Kamu çalışanları ile özel sağlık ve eğitim kurumlarında çalışanlardan; kurum kimliği veya onama formu

-Kamu emeklilerinden; emekli tanıtım kartı veya henüz kartı yoksa son çalıştığı kurumdan emekli olduğuna dair belge

-Noterlerden; noterde çalıştığını gösterir belge

-Muhtarlardan; muhtar kimlik kartı

-Baroya kayıtlı avukatlardan; avukat kimlik belgesi

-Polis Akademisi ve TSK Öğrencilerinden; Polis Akademisi/TSK öğrenci kimlik kartı veya öğrenci belgesi

-Türk Eczacıları Birliği üyelerinden; Türk Eczacıları Birliği üye kartı

-Gazilerden; gazi serbest dolaşım kartı veya emekli sandığı tanıtım kartı

-Şehit yakınlarından; şehit yakınlığı belgesi veya emekli sandığı tanıtım kartı

-Sarı Basın Kartlı çalışanlardan; Sarı Basın Kartı

-Numarasını taşıyanlardan; Kamu kurum kimliği veya ilgili numaranın diğer operatör kamu tarifelerinden birinde olduğunu gösteren son iki aya ait fatura

-Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girdiğine dair son yıla ait  sınav sonuç belgesi (sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak) 

• 1 adet nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi

*Avea Kamu tarifelerimizden "Sınırsız Kamu" tarifesi kamu çalışanı veya emeklisi olmayan bireysel müşterilerimizin de kullanımına açıktır. Sınırsız Kamu tarifesini kullanan bireysel müşterilerimizin tarifelere geçmek için kamu kimliği ibraz etmeleri gerekmektedir.

Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama

Fatura döneminizde kalan SMS adedinizi SMS yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Bu servis 6 saat öncesinin bilgilerini içerir.

Tarifenizden kalan tüm kullanım haklarınızı hattınızdan 9333’ü ücretsiz arayarak ya da *124#’yi ücretsiz tuşlayarak da öğrenebilirsiniz.

Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

  • Tarife yeni aktivasyona, numara taşınabilirliği ile gelişe ve mevcut Avea faturasız tarifelerden geçişe açıktır.
  • Avealı olmayan tüm kamu çalışanları ve emeklileri, Avea bayilerinden aşağıdaki belgeleri getirerek ve bir abonelik sözleşmesi doldurarak Hesaplı Tarifeye abone olabilir.
  • Diğer bütün Kamu tarifelerindeki aboneler de Hesaplı Tarifedeki aboneleri kendi tarifelerinin grup içi yapısı ile arayabilirler.
  • "Hesaplı Tarife"den yararlanan aboneler kendi adlarına 5 adet hat alma hakkına sahiptir.

Her Yöne Arama Kapsamı

Her yöne aramalar yurtiçi olmak şartıyla ev, iş, diğer operatörler, Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmeleri kapsar.

Ücretlendirme Periyodu

Tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma paketlerinizdeki dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

444'lü Aramalar

444 ile başlayan aramaların ve özel servis numaralarına yapılan aramaların yurt içi ücretlendirmesi,eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir. Yurt içinde Avea hatlarınızdan yaptığınız 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi ilk 30 saniye ücretsiz, sonrasında 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

19,90 TL/ay

Her Yöne120 dkHer Yöne250 SMSTarife İçiBEDAVAAvea Kamu HatlarıylaSINIRSIZ