• Tarifeler & Paketler
 • Avealıyım
 • Faturasız

Kral Tarife

Tarifenin kralı Avea’da! Ne kadar isterseniz yükleyin, her yöne konuşmanın dakikası 20 kuruş! Daha çok yükleyin, daha uzun süre avantajlı fiyata konuşun!

Kral Tarife

Tarife Bilgisi

Kral Tarife’de kaç gün boyunca avantajlı konuşacağınızı siz belirlersiniz. Hattınıza en az 25 TL ve üstü yüklediğinizde yüklediğiniz TL miktarı kadar gün boyunca, her yöne dakikası sadece 20 kuruşa konuşabilirsiniz.

Ücretlendirme

Yükleme Koşulu  25 TL  30 TL  50 TL  X TL 
Yurtiçi Her Yöne Dakikası 20 Kuruş
Süre 25 Gün 
30 Gün 
50 Gün 
X Gün
SMS 60 Kr/SMS
MMS 99 Kr / MMS

Kral Tarife’deki müşteriler indirimli tarifelerden yararlanabilmek için  25 TL  ve üstü yükleme yapmalıdırlar.


Kral Tarife’de yurtiçi her yöne doğru yapılan indirimsiz aramaların dakikası 60 kuruştan, yurtiçi her yöne yapılan SMS gönderimleri ise 60 kuruştan ücretlendirilmektedir.


Tek yükleme yaparak avantajlı konuşma süresi azami 90 gündür.

Tüm ücretlendirme detayları

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.


Tarifenin ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

Detaylar

Hemen Tarifeye Geçin

Avealı Olmayanlar

Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat tesisi ile bu tarifeye geçmek için Avea bayilerine gelin.

Faturasız Avealılar
K
R
A
L
yazıp
5
5
5
5
e gönderin
Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları
 • Kral Tarife’deki müşteriler yükledikleri TL kadar gün boyunca her yöne dakikası 20 kuruş olarak ücretlendirilecektir.
 • Kral Tarife’deki müşteriler indirimli tarifelerden yararlanabilmek için en az 25 TL yükleme yapmalıdırlar. Müşteriler yükleme yaptıkları TL tutarı kadar gün boyunca indirimli tarifeden faydalanabilirler ve anılan gün sayısı tüketildikten sonra yeniden yükleme yapmadıkları durumda yurtiçi her yöne doğru yapılan indirimsiz aramaların dakikası 60 kuruştan ücretlendirilmektedir.
 • Tarifede indirimli fiyatların maksimum geçerlilik süresi 90 gündür. Müşterilerin 90 TL üzerinde yaptıkları yüklemelerde indirimli süre 90 gün olarak kabul edilir.
 • Yükleme miktarının küsüratlı olması durumunda indirimli konuşma hakkı kazanılan gün sayısı, tamsayı kısmına bakılarak belirlenir.
 • Kral Tarife’de yurtiçi her yöne yapılan SMS gönderimleri ise 60 kuruştan ücretlendirilmektedir.
 • Kral Tarife’ye özel Numara Taşıma teklifi 10 Mayıs 2011 tarihine kadar numara taşıma işlemi tamamlanmış müşteriler için geçerlidir. 10 Mayıs 2011 tarihinde ve sonrasında tamamlanacak olan numara taşıma işlemleri için kampanya geçerli olmayacaktır.
 • Kral Tarife’de olmayan faturasız Avea müşterileri, KRAL yazıp 5555’a kısa mesaj göndererek Kral Tarife’ye geçebilirler.
 • Kral Tarife’ye yeni hat satın alarak gelen müşterilerden geçiş ücreti alınmamaktadır.
 • Kral Tarife’ye numarasını taşıyarak gelen müşterilerden, herhangi bir tarife geçiş ücreti alınmamaktadır.
 • Kral Tarife'de olmayan faturalı Avea müşterilerinden, Kral Tarife'ye geçişlerde, KDV ve ÖİV dâhil 20 TL tarife geçiş ücreti alınmaktadır. Bu ücret son faturaya yansıtılmaktadır.
 • 1 Şubat itibariyle, 1 ile başlayan ücretli 3 haneli kısa numaralar tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlenecektir. Yurtiçi paketiniz varsa sabit hat veya her yöne paket dakikalarınızdan düşecektir. Ücretsiz olan 3 haneli kısa numaralar ücretsiz olmaya devam edecektir.
Her Yöne Arama Kapsamı

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamakta ancak görüntülü aramaları kapsamaktadır.

1 Şubat itibariyle, 1 ile başlayan ücretli 3 haneli kısa numaralar tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlenecektir. Yurtiçi paketiniz varsa sabit hat veya her yöne paket dakikalarınızdan düşecektir. Ücretsiz olan 3 haneli kısa numaralar ücretsiz olmaya devam edecektir.

TL Yükleme Bilgisi

Faturasız hat kullanıcıları, sizin için mobil hayatı daha da kolaylaştıran, her an, istediğiniz yerden TL yükleyebileceğiniz benzersiz sistem Avea’da!

Avea' da cep telefonunuzdan internete, ATM’lerden Avea satış noktalarına kadar birçok kanal, hattınıza TL yüklemek için ücretsiz olarak hizmetinizde. Bu kanalları öğrenmek için tıklayınız.
Hattınıza kredi kartı ile TL yüklemek için tıklayınız.

Telsiz Kullanım Ücreti

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2014 Yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca; 2013 yılında 15,68 TL olarak uygulanan Telsiz Kullanım Ücreti, 2014 yılı için 16,30 TL olarak belirlenmiştir. Söz konusu ücret, faturasız müşterilerimizden Ocak ayında 1,45 TL, sonraki aylarda ise her ay 1,35 TL olarak tahsil edilecektir.

2014 yılı içinde numarasını taşıyarak Avea'ya gelen faturasız müşterilerimizden 2014 yılı boyunca, standart aktivasyon ile gelen faturasız müşterilerimizden aboneliklerinin ilk ayında, Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeyecektir.

444lü Aramalar ve Müşteri Hizmetleri Aramaları
 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilmesi bilgisi için burayı tıklayınız.

20 Kr/ Dk

Her Yönedk'sı 20 Krş
Faturasız Avealılar
K
R
A
L
yazıp
5
5
5
5
e gönderin
X