• Tarifeler & Paketler
 • Avealıyım
 • Faturalı

Süper Fikir

Avea'dan Süper Fikir! Konuştuğunuz her 100 dakika sadece 5 TL! Üstelik her yöne! 

Süper Fikir

Tarife Bilgisi

Süper Fikir tarifesiyle ne kadar konuşursanız o kadar ödeyin, harcamanızın kontrolü hep sizde olsun!


Fatura döneminizde kaçıncı 100 dakika kademesinde bulunduğunuzu KADEME yazıp 6036'ya, içinde bulunduğunuz 100 dakika kademesinde bir sonraki kademeye geçiş için kaç dakika daha konuşabileceğinizi, SES yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Bu servisler 6 saat öncesinin bilgilerini içerir. 

Ücretlendirme

Her Yöne
Dakikalar 
Aylık Sabit
Ücret 
Konuşma Ücret  Toplam Ücret 
1-100 5 TL* 5 TL 10 TL
101-200 10 TL 15 TL
201-300 15 TL 20 TL
301-400 20 TL 25 TL
401-500 25 TL 30 TL
Her Yöne Her 100 Dakika Ek 5 TL'dir.

(*) Tarifeye kaydolup, 12 fatura dönemi boyunca Avea’nın faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair SMS ya da Avea Müşteri Hizmetleri aracılığıyla taahhüt veren müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti taahhüt verilen fatura döneminden itibaren geçerli olmak üzere 12 fatura dönemi boyunca KDV-ÖİV dahil 5 TL’dir.


Tarifenin taahhütsüz fiyatı ise 9 TL'dir.


01.12.2011 tarihi ve sonrasında Avea'nın faturalı ya da faturasız tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında tekrar Avea'ya taşıyarak Süper Fikir Tarifesi'ne kaydolan müşterilerimizden bir kereye mahsus 30 TL (KDV-ÖİV Dahil ) Tarife Kayıt Ücreti alınacak ve müşterilerimizin ilk faturalarına yansıtılacaktır.


01.12.2011 tarihi ve sonrasında Avea'nın faturalı tarifelerinden faturasız tarifelerine geçiş yapan sonrasında tekrar faturalıya geçerek Süper Fikir Tarifesi'ne kaydolan müşterilerimizden bir kereye mahsus 30 TL (KDV-ÖİV Dahil ) Tarife Kayıt Ücreti alınacak ve müşterilerimizin ilk faturalarına yansıtılacaktır.


MMS ücreti 99 Krş/MMS'dir.

Yurtiçi SMS ücreti 33.25 Kr/SMS'dir.

Tüm ücretlendirme detayları

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

Avea, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.

 

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.


Hattınıza tanımlı internet paketi/internet kullanım hakkınız yoksa, GPRS kullanımı yaptığınızda geçerli Standart cepten internet tarifesi ücretlendirmelerini öğrenmek için tıklayınız.

Detaylar

Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları
 • Tarife, numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve Diğer İşbirliği faturasız tarifelerinden yapılacak geçişlere açıktır. Avea'nın diğer faturalı tarifelerinden yapılacak geçişlere kapalıdır.
 • Tarifede konuşulan her 100 her yöne dakikaya kadar olan konuşmalar tarife sabit ücretine ek 5 TL ile ücretlendirilecektir.
 • Tarifenin aylık sabit ücreti KDV-ÖİV dahil 9 TL’dir.
 • Tarifenin aylık sabit ücreti, 12 fatura dönemi boyunca Avea’nın faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair tarifeye kayıt tarihinden itibaren ilk 60 gün içerisinde SMS ya da Avea Müşteri Hizmetleri aracılığıyla taahhüt veren müşterilerimiz için taahhüt verilen fatura döneminden itibaren geçerli olmak üzere 12 fatura dönemi boyunca KDV-ÖİV dahil 5 TL olarak uygulanacaktır.
 • Tarife kapsamında tarifeye kayıt tarihini takiben ilk 60 gün içerisinde taahhüt verilmesi gerekmektedir. 60 günlük sürenin bitiminden itibaren taahhüt verilemeyecektir.
 • SMS aracılığıyla taahhüt vermek için SOZ yazıp 5555’e ücretsiz SMS gönderilmesi gereklidir.
 • Taahhüt verip ilk 12 fatura dönemi içerisinde hat iptali yapan, diğer operatöre numarasını taşıyan, Avea’nın faturasız tarifelerine geçen müşterilerimizin son faturalarına, tarife'nin aylık sabit ücreti üzerinden müşterilerimizin tarifede kaldıkları süre boyunca uygulanan aylık indirim tutarlari toplami cayma bedeli olarak yansıtılacaktır.
 • Taahhüt verip tarifeye kaydolan ve aylık ücret indirimi alacağı fatura döneminde hat iptali yapan, diğer operatörere numarasını taşıyan, Avea’nın faturalı ya da faturasız tarifelerine geçen müşterilerimize, o fatura dönemi için bu tarifeye ait aylık ücret indirimi verilmeyecektir.
 • 01.12.2011 tarihi ve sonrasında Avea'nın faturalı ya da faturasız tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında tekrar Avea'ya taşıyarak Süper Fikir Tarifesi'ne kaydolan müşterilerimizden bir kereye mahsus 30 TL (KDV-ÖİV Dahil ) Tarife Kayıt Ücreti alınacak ve müşterilerimizin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • 01.12.2011 tarihi ve sonrasında Avea'nın faturalı tarifelerinden faturasız tarifelerine geçiş yapan sonrasında tekrar faturalıya geçerek Süper Fikir Tarifesi'ne kaydolan müşterilerimizden bir kereye mahsus 30 TL (KDV-ÖİV Dahil ) Tarife Kayıt Ücreti alınacak ve müşterilerimizin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • Her yöne dakikalar yurt içi kullanımlar için geçerlidir. Yurt içi her yöne dakikalar, Avea, Ev, İş, diğer operatörler, Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerine yapılan aramalarda kullanılabilir.
 • Yurt içi her yöne dakikalar; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Her yöne görüşme süreleri görüntülü aramalarda da kullanılabilir.
 • Tarifedeki müşterilerimiz, başka bir faturalı veya faturasız tarifeye geçiş yaptıkları takdirde, tarife kapsamındaki dakikalarını kullanamayacaklardır.
 • Tarifedeki müşterilerimiz, ek konuşma paketi olarak sadece İyi Günler,İyi Geceler,İyi Haftasonları,Ayboyu paketlerini alabileceklerdir.
 • Tarifedeki müşterilerimiz, bireysel faturalı müşterilerimize sunmakta olduğumuz tüm SMS ve cepten internet paketlerinden faydalanabileceklerdir.
 • Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • İnternet kullanımları için hız sınırlandırması uygulanacak olup, 99 TL’nin üzerinde kullanımları faturalandırılmayacak, bu tutara ulaşıldığı zaman internet erişim hızları 128 Kbps olacaktır.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.
 • Tarifenizde internet ya da internet paketiniz yoksa cepten internet kullanım ücretleri için linkini tıklayınız.
Her Yöne Arama Kapsamı

Her yöne aramalar yurtiçi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler, Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmeleri kapsar.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Bilgi ve Danışma numaraları ve yukarıdaki aramalar için belirlenen ilgili ücretlere Servis Ücretleri ve TT Özel Servisler kısımlarından ulaşabilirsiniz.

Tarifenizde, 444 ile başlayan* aramaların yurt içi ücretlendirmesi görüşme başına 40 kuruştur.

*Yurt içinde Avea hatlarınızdan yaptığınız 444 1 500 ve 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları, görüşme başına 45 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama
Fatura döneminizde kaçıncı 100 dakika kademesinde bulunduğunuzu KADEME yazıp 6036'ya, içinde bulunduğunuz 100 dakika kademesinde bir sonraki kademeye geçiş için kaç dakika daha konuşabileceğinizi, SES yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Bu servisler 6 saat öncesinin bilgilerini içerir.

Ücretlendirme Periyodu

Tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma paketlerinizdeki dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

444' lü Aramalar

444 ile başlayan aramaların ve özel servis numaralarına yapılan aramaların yurt içi ücretlendirmesi,eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir. Yurt içinde Avea hatlarınızdan yaptığınız 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi ilk 30 saniye ücretsiz, sonrasında 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

5 TL/ HerYöne 100 Dk

5 TL/ HerYöne 100 Dk

5 TL/ HerYöne 100 Dk

Tarife aylık ücreti 5 TL'dir.

Tarife aylık ücreti 5 TL'dir.

Tarife aylık ücreti 5 TL'dir.

Bu tarife Avea' nın faturalı tarifelerinden geçişlere kapalıdır.

Her YöneHer 100 dk için 5 TL
Her YöneHer 100 dk için 5 TL
Her YöneHer 100 dk için 5 TL
5 TL
Fatura döneminizde kaçıncı 100 dakika kademesinde bulunduğunuzu öğrenmek için;
K
A
D
E
M
E
YAZIP
6
0
3
6
YA GÖNDERİN

İlginizi çekebilir

Paket Aşımsız 500MB İnternet Paketi

Avea ile İnternette Fatura Sürprizi Yok!