• Tarifeler & Paketler
 • Avealıyım
 • Faturasız

Yahşi Tarife

Tarifelerin en yahşi olanı Avea’da! İster sabit ister cep, her yöne dakikası 25 kuruşa!

Yahşi Tarife

Tarife Bilgisi


Yahşi tarife ile cepten Türkiye'deki her yöne aramaların dakikası 25 kuruş; Gürcistan, Özbekistan, Kazakistan ülkelerini aramanın dakikası 45 Kuruş, Türkmenistan’ ı aramanın dakikası 50 kuruş! Kırgızistan, Azerbaycan, Suriye, Tacikistan, Moldova, Ermenistan'ı aramanın dakikası sadece 65 kuruş!


Ücretlendirme

Yükleme Koşulu  20 TL ve üzeri yüklendiğinde 
Tüm Yahşi Tarifedekilerle 2.000 dakika
Tüm Türkiye ile
25 Kuruş / Dakika
25 Kuruş / SMS
Özbekistan, Gürcistan, Kazakistan
45 Kuruş / Dakika
45 Kuruş / SMS
Türkmenistan 50 Kuruş / Dakika
50 Kuruş / SMS
Kırgızistan, Azerbaycan, Suriye, Tacikistan, Moldova, Ermenistan 65 Kuruş / Dakika
65 Kuruş / SMS


Tek seferde 20 TL ve üzeri yükleme yapıldığında 30 gün boyunca Türkiye’yi her yöne aramı fiyatı 25 kr/ dk, Gürcistan,Özbekistan, Kazakistan’ı her yöne arama fiyatı 45 kr/dk, Türkmenistan’ı her yöne aramanın fiyatı 50 kr/dk,Tacikistan,Kırgızistan,Azerbaycan,Suriye,Moldova ve Ermenistan’ı her yöne arama fiyatı ise 65 kr / dk’ dır.20 TL'nin altında yükleme yapılması ya da yükleme yapılmaması durumunda ise yurtiçi her yöne yapılan aramaların dakikası 46,25 kuruştur.. Gürcistan, Ermenistan, Türkmenistan, Özbekistan, Moldova, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Azerbaycan, Suriye ücretlendirmelerinde ise, standart uluslararası ücretler geçerli olacaktır. Ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.


Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamakta ancak görüntülü aramaları kapsamaktadır. Bilgi ve Danışma numaraları ve yukarıdaki aramalar için belirlenen ilgili ücretlere Servis Ücretleri ve TT Özel Servisler kısımlarından ulaşabilirsiniz.


AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.


444 ile başlayan aramaların yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.


Yurt içinde Avea hatlarından yapılan 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları, 1. dakikada sonlandırılması halinde 46,25 Kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına Faturasız müşterilerimiz için 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.


MMS ücreti 99 Krş/MMS'dir.

Tüm ücretlendirme detayları

Faturalı Avea müşterilerinden, bu tarifeye geçişlerde, KDV ve ÖİV dâhil 20 TL tarife geçiş ücreti alınmaktadır. Bu ücret son faturaya yansıtılmaktadır.


Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.


Detaylar

Hemen Tarifeye Geçin

Avealı Olmayanlar

Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat tesisi ile bu tarifeye geçmek için Avea bayilerine gelin.

Faturasız Avealılar:
Y
A
H
S
I
yazıp
5
5
5
5
e gönderin
Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları
 • Yahşi Tarife'deki müşteriler, 20 TL ve üzeri yüklemelerinde 30 gün boyunca yurt içi her yöne yaptıkları aramalarda dakikası 25 Kuruş ve Türkiye'den Gürcistan, Özbekistan, Kazakistan, ülkelerine yaptıkları aramalarda, cep telefonu ya da sabit telefon ayrımı olmaksızın, dakikası 45 Kuruş, Türkmenistan yönüne dakikası 50 Kuruş; Kırgızistan,Azerbaycan,Suriye,Tacikistan,Moldova ve Ermenistan yönüne dakikası 65 Kuruş üzerinden ücretlendirilir. Ayrıca, 20 TL ve üzeri yükleme koşulu sağlandığında, 30 gün boyunca yurt içi her yöne gönderilecek SMS'ler de, SMS başına, 25 Kuruş; Gürcistan, Özbekistan, Kazakistan yönüne 45 Kuruş; Türkmenistan yönüne 50 kuruş, Kırgızistan,Azerbaycan,Suriye,Tacikistan,Moldova ve Ermenistan yönüne 65 kuruş üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Yahşi Tarife'deki müşteriler 20 TL ve üzeri yüklemelerinde, 30 gün boyunca aynı tarifeye kayıtlı abonelere doğru yapılacak aramalarda geçerli olacak 2.000 dakika konuşma hakkı kazanırlar.
 • Diğer faturasız tarifelerden Yahşi Tarife'ye geçiş ücretsizdir. Faturalı hatlardan, Harbi ve Genç Avea Tarifesi dışındaki faturasız tarifelere geçiş ücreti KDV ve ÖİV dahil 20 TL'dir.
 • Yahşi Tarife'de olmayan faturasız Avea aboneleri, YAHSI yazıp 5555'e kısa mesaj göndererek ya da web, wap ve müşteri ilişkilerini kullanarak Yahşi Tarife'ye geçebilirler. Yahşi Tarife'de kayıtlı olup aynı zamanda Tüm Dünya Paketi'nden faydalanan abonelerimizin 20 TL ve üzerinde yükleme yapmaları durumunda, Gürcistan, Özbekistan, Kazakistan, ülkelerine yaptıkları aramalarda, cep telefonu ya da sabit telefon ayrımı olmaksızın, dakikası 45 Kuruş, Türkmenistan yönüne dakikası 50 Kuruş; Kırgızistan,Azerbaycan,Suriye,Tacikistan,Moldova ve Ermenistan yönüne dakikası 65 Kuruş üzerinden ücretlendirilecekken; Tüm Dünya paketi kapsamında kalan diğer tüm ülkeler için Tüm Dünya paketi ücretlendirmesi geçerli olacaktır.
 • Yahşi Tarife'de kayıtlı olup aynı zamanda uluslararası SMS paketi olan abonelerimiz paket SMS'leri tükendiğinde Yahşi Tarife faydasına sahip olabileceklerdir. Bu tarifeye kayıtlı olan abonelerin Uluslararası SMS Paketi kapsamında faydalanmakta oldukları SMS'ler tükendiği zaman yapacakları SMS gönderimlerinde, Yahşi Tarife kapsamındaki ücretlendirme geçerli olacaktır. Yani; yurt içi her yöne gönderilecek SMS'ler de, SMS başına, 25 Kuruş; Gürcistan, Özbekistan, Kazakistan yönüne 45 Kuruş; Türkmenistan yönüne 50 kuruş, Kırgızistan,Azerbaycan,Suriye,Tacikistan,Moldova ve Ermenistan yönüne 65 kuruş üzerinden ücretlendirilecektir. Belirtilen bu durum, 20 TL ve üzeri yükleme yapan aboneler için geçerlidir.
 • Yükleme koşulu sağlanmadığı durumlarda; yurt içi her yöne aramalarının dakikası 46,25 kuruş, birim SMS ücreti ise 33,25 kuruştur. Suriye, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Türkmenistan, Özbekistan, Moldova, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ücretlendirmelerinde ise, standart uluslararası ücretler geçerli olacaktır.
 • Mevcutta indirimli konusma avantajına sahip aboneler indirim hakları bitene kadar eski fiyattan konusmaya devam edeceklerdir. Daha sonraki yuklemelerinde ise yeni ücretlendirme uygulanmaya başlanacaktır. Hediye olarak verilen dakikalar üçüncü şahıslara transfer edilemeyecektir.
 • Hediye dakikalar sadece yurt içi sesli aramalarda geçerli olup yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları kapsamamaktadır.
 • Hattın iptal olması, numarasının başka bir operatöre taşınması, abonenin ön ödemeli hattan faturalı bir hatta geçiş yapması veya hattın başka bir kişiye devri halinde abone tarife kapsamında sağlanan hediye dakikalardan faydalanılamayacaktır.
Ücretlendirme Periyodu

Tarifedeki arama fiyatının ve hediye dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

Her Yöne Arama Kapsamı ve 444' lü Aramalar

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamakta ancak görüntülü aramaları kapsamaktadır.

1 Şubat itibariyle, 1 ile başlayan ücretli 3 haneli kısa numaralar tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlenecektir. Yurtiçi paketiniz varsa sabit hat veya her yöne paket dakikalarınızdan düşecektir. Ücretsiz olan 3 haneli kısa numaralar ücretsiz olmaya devam edecektir.

Yukarıdaki aramalar için belirlenen ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

Telsiz Kullanım Ücreti

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2014 Yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca; 2013 yılında 15,68 TL olarak uygulanan Telsiz Kullanım Ücreti, 2014 yılı için 16,30 TL olarak belirlenmiştir. Söz konusu ücret, faturasız müşterilerimizden Ocak ayında 1,45 TL, sonraki aylarda ise her ay 1,35 TL olarak tahsil edilecektir.

2014 yılı içinde numarasını taşıyarak Avea'ya gelen faturasız müşterilerimizden 2014 yılı boyunca, standart aktivasyon ile gelen faturasız müşterilerimizden aboneliklerinin ilk ayında, Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeyecektir.

25 Kr/ Dk

Türkiye, Gürcistan, Ermenistan, Türkmenistan, Özbekistan, Moldova, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan aramalarında Tarife içi 2000 dk bedava

Her YöneDk'sı 25 Krş
Faturasız Avealılar:
Y
A
H
S
I
yazıp
5
5
5
5
e gönderin

İlginizi çekebilir

Sosyal Medya Paketi

Avea'dan çok avantajlı cepten internet paketleri!