ads
menu
Avea Medya Merkezi
Avea Her Yerde Kazandırır
Avea Konserleri
Avea Müzik
Avea Labs
Avea İş Ortağı

Eğitimciler Tarifesi

Avea'dan öğretmenler ve eğitimciler için tüm konuşma ihtiyaçlarını karşılayan çok avantajlı bir tarife!

Tarife Bilgisi

Eğitimciler Tarifesi ile ayda 37 TL'ye yurt içinde tarife içi ve Milli Eğitim Bakanlığı Tarifesi hatları ile sınırsız görüşme, her yöne 800 dakika ve sabit hatlarla 800 dakika bir arada. 

Üstelik Milli Eğitim Bakanlığı Tarifesini kullanan müşterilerimiz de, tarifelerinin grup içi görüşme süresi kapsamında Eğitimciler Tarifesini kullanan müşterilerimizi arayabilecekler.

Ücretlendirme

Aylık Ücret 37 TL
Tarifedeki grup içi görüşme süresi* Tarife içi ve Milli Eğitim Bakanlığı tarifesi yönüne SINIRSIZ
Tarifedeki her yöne görüşme süresi 800 dakika
Tarifedeki sabit hat görüşme süresi 800 dakika
Tarife kapsamindaki görüşme süreleri bittikten sonraki tüm aramalar 45 Kr / dk
SMS gönderimleri 45 Kr/SMS
MMS gönderimleri 1,25 TL / MMS
*Avea, grup içi görüşme süresini usulüne uygun olarak duyurmak kaydıyla makul kullanım süreleri ile değiştirebilir.
12 Ağustos 2014 itibari ile geçerli olacak şekilde tarifenin aylık ücreti taahhüdü bulunmayan tüm müşteriler için +2TL eklenecek şekilde güncellenmiştir. Taahhüdü devam eden müşterilerimiz için aylık ücretler taahhüt bitiminden sonra güncellenecektir.
Yurt içinde Avea hatlarınızdan yaptığınız 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi ilk 30 saniye ücretsiz, sonrasında 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Tüm Ücretlendirme Detayları

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.

Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanarak yansıtılır.

Avea, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.

Detaylar

Hemen Tarifeye Geçin

Avealı Olmayanlar

Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat tesisi ile bu tarifeye geçmek için Avea bayilerine gelin.

Avea MEB Tarifeliler
E
G
I
T
I
M
C
I
yazıp
 
G
2
0
1
0
a gönderin

Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

 • Eğitimciler Tarifesi yeni aktivasyona, numara taşımaya ve mevcut Avea faturalı ve faturasız tarifelerden geçişe ilgili Kurum kimliğinin ibraz edilmesi koşulu ile açıktır.
 • Tarifeye geçiş işlemleri Avea Bayileri, Avea Müşteri Hizmetleri ve SMS kanalı aracılığıyla yapılabilir.
 • Tarife kapsamında yurt içi heryöne ve sabit hatlar yönüne sunulan görüşme süreleri görüntülü aramalarda da kullanılabilecektir. Tarife içi ve MEB tarifesi yönüne sınırsız görüşme süresi görüntülü aramaları kapsamamaktadır.
 • Fatura dönemi içinde kullanılmayan dakikalar bir sonraki fatura dönemine devretmez, başka bir hatta transfer edilemez.
 • Milli Eğitim Bakanlığı Tarifesini kullanmakta olan müşteriler de bu tarifedeki müşterileri kendi tarifelerinin grup içi fiyatından arayabilirler.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.
 • Tarifenizde internet ya da internet paketiniz yoksa cepten internet kullanım ücretleri için linkini tıklayınız.

Abonelik

Tarifeden Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Kurumlar ile Özel Eğitim Kurumlarının çalışanları ve emeklileri kurum kimliği ibraz ederek yararlanabilir.

Tarifeden yararlanabilecek kurumlar:

Milli Eğitim Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu, Milli Eğitim Vakfı, Milli Eğitim Sağlık Eğitim Vakfı, İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı, Sağlık Meslek Liseleri, Özel Okullar, İlköğretim Okullarının bünyesinde yer alan Anaokulu ve Anasınıfları, Dershaneler, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Kurslar, Sürücü Kursları, Öğrenci Etüd Eğitim Merkezleri, Okul Öncesi Eğitim Kurumları (kreşler hariç), Öğrenci Yurtları, Tüm Özel Sosyal Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezleri ile Özel Eğitim Kurumlarının çalışanları bağlı oldukları kurum kimlik belgelerini ibraz ederek; bu kurumlardan emekli olmuş kişiler ise emekli kartlarını ibraz ederek Eğitimciler Tarifesinden yararlanabilecektir.

Nasıl abone olabilirim?

Milli Eğitim Bakanlığı tarifesini kullanmakta olan bir müşterimizseniz "EGITIMCI" yazıp 2010'a ücretsiz kısa mesaj göndererek bu tarifeye geçiş yapabilirsiniz.

Avea Kamu tarifelerinden birini kullanmakta olup, Milli Eğitim Bakanlığı tarifesini daha önce kullanmış bir müşterimizseniz Avea Müşteri Hizmetleri'ni arayarak tarifeye geçiş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarifesini daha önce hiç kullanmamış bir müşterimizseniz Kurum kimliğiniz ile Avea bayilerimizden Eğitimciler Tarifesine geçiş yapabilirsiniz.

Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama

 • Tarife kapsamında kalan kullanımlar için KALAN yazıp 5555’e SMS gönderilmesi yeterlidir. Bu servis, 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Kalan kullanım sorgulama tabında yer alan aşağıdaki bilgiyi de çıkartabiliriz bu durumda.
 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepte internet hakkı için INTERNET yazıp 5555’e SMS gönderebilir veya Mobile Online İşlemler’i ziyaret edebilirsiniz.. Bu servis 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • İnternet, Ses ve SMS kullanım haklarının her biri için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.

  Otomatik bilgilendirme SMS’lerini almak istemezseniz “IPTAL KMSH” yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.İptal ettiğiniz bilgilendirme SMS’lerini tekrardan almak isterseniz “KMSH” yazıp 5555’e gönderebilirsiniz. Belirtilen değişiklikleri online işlemler merkezi ve müşteri hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

Her Yöne Arama Kapsamı

Her yöne aramalar yurtiçi olmak şartıyla ev, iş, diğer operatörler, Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmeleri kapsar.

Ücretlendirme Periyodu

Tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma paketlerinizdeki dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

444'lü Aramalar ve Müşteri Hizmetleri Aramaları

 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.

Paketsiz Mobil İnternet Kullanım Onayı

29 Mart tarihi itibarıyla Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurulu'nun ilgili kararına göre ücretli mobil internet paketi veya tarifesinde mobil internet faydası olmayan müşterilerimizden 1 defaya mahsus internet erişim onayı alınacaktır.Paketsiz internet erişim onayınız yok ise belirtilen şekilde onayınızı ileterek, internet erişiminizi aktif duruma getirebilirsiniz:GPRS erişiminiz aktif durumdaysa "INTERNET ONAY" yazıp 5555’e ücretsiz SMS göndererek internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.GPRS erişiminin aktif durumda değilse "INTERNET ACIK" yazıp 5555’e ücretsiz SMS göndererek GPRS erişiminizi aktif etmeniz gerekmektedir. Ardınan "INTERNET ONAY" yazıp 5555’e ücretsiz ileterek internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sıkça sorulan sorular için tıklayınız.

37 TL / Ay
 • Her YöneKonuşma
  800 Dk
 • Sabit HatlarlaKonuşma
  800 Dk
 • Tarife İçiKonuşma
  SINIRSIZ
 • MEB Tarifesi ile
  SINIRSIZ

Avea MEB Tarifeliler

EGITIMCI yazıp
2010 e gönderin.