ads
menu
Avea Medya Merkezi
Avea Her Yerde Kazandırır
Avea Konserleri
Avea Müzik
Avea Labs
Avea İş Ortağı

Esnaf Tarifeleri

Esnaflara özel, avantajlı tarifeler Avea’da!

Tarife Bilgisi

Avea’nın 5 farklı Esnaf Tarifesinden birine gelin, yakınlarınız/çalışanlarınız ile birlikte avantajlı fiyatlardan yararlanın!

İhtiyacınıza en uygun Esnaf tarifesini seçin!
Hangi Esnaf tarifesini seçerseniz seçin, Avealı esnaflarla sınırsız konuşun! İşbirliği içinde olduğunuz herkesle özgürce iletişim kurun!

Ücretlendirme

TARİFE     TARİFE İÇERİĞİ
Taahhütsüz 
Aylık Ücret  
Taahhütlü 
Aylık Ücret*  
Esnaf 300 Tarifesi  
 Her Yöne 300 Dakika + 

Avealı Esnaflarla Limitsiz 

Konuşma

 19 TL  15 TL
Esnaf 600 Tarifesi  
 Her Yöne 600 Dakika + 

Avealı Esnaflarla Limitsiz 

Konuşma

 30 TL  19 TL
Esnaf 1200 Tarifesi  
 Her Yöne 1200 Dakika + 

Avealı Esnaflarla Limitsiz 

Konuşma

 40 TL  25 TL
Esnaf 2400 Tarifesi  
 Her Yöne 2400 Dakika + 

Avealı Esnaflarla Limitsiz 

Konuşma

 55 TL  39 TL
Esnaf 5000 Tarifesi  
 Her Yöne 5000 Dakika + 

Avealı Esnaflarla Limitsiz 

Konuşma

 85 TL  49 TL
TARİFE Esnaf 300 Tarifesi
TARİFE İÇERİĞİ Her Yöne 300 Dakika
Avealı Esnaflarla Limitsiz
Konuşma
Taahhütsüz Aylık Ücret 19 TL
Taahhütlü Aylık Ücret* 15 TL
TARİFE Esnaf 600 Tarifesi
TARİFE İÇERİĞİ Her Yöne 600 Dakika
Avealı Esnaflarla Limitsiz
Konuşma
Taahhütsüz Aylık Ücret 30 TL
Taahhütlü Aylık Ücret* 19 TL
TARİFE Esnaf 1200 Tarifesi
TARİFE İÇERİĞİ Her Yöne 1200 Dakika
Avealı Esnaflarla Limitsiz
Konuşma
Taahhütsüz Aylık Ücret 40 TL
Taahhütlü Aylık Ücret* 25 TL
TARİFE Esnaf 2400 Tarifesi
TARİFE İÇERİĞİ Her Yöne 2400 Dakika
Avealı Esnaflarla Limitsiz
Konuşma
Taahhütsüz Aylık Ücret 55 TL
Taahhütlü Aylık Ücret* 39 TL
TARİFE Esnaf 5000 Tarifesi
TARİFE İÇERİĞİ Her Yöne 5000 Dakika
Avealı Esnaflarla Limitsiz
Konuşma
Taahhütsüz Aylık Ücret 85 TL
Taahhütlü Aylık Ücret* 49 TL
Esnaf Tarifeleri ile hangi kampanyalardan faydalanabilirsiniz?
Esnaf ve Esnaf Dostu Tarifeler İndirim Kampanyası ve Detayları için tıklayınız.

Ek Paketlerden Faydalanmak için Anahtar Kelimeyi 6666’ya ücretsiz gönderin! 

 • 50 SMS + 50 MB İnternet paketini satın almak için -->  PAKET 50 yaz 6666 ’ya gönder!
 • 100 Her Yöne SMS paketini satın almak için --> 100SMS yaz 6666 ’ya gönder!
 • 100 MB İnternet paketini satın almak için --> 100MB yaz 6666 ’ya gönder!
 • 5000 Her Yöne SMS paketini satın almak için --> 5000SMS yaz 6666 ’ya gönder!
 • 1 GB İnternet paketini satın almak için --> 1GB yaz 6666 ’ya gönder!

Tüm Ücretlendirme Detayları

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

(*) Taahhütlü fiyatlar, tarifeye numara taşıma veya yeni aktivasyon yoluyla Esnaf ve Uzman Tarifeleri İndirim Kampanyası’ndan yararlanarak kaydolup 12 fatura dönemi  boyunca  tarifede veya kampanya kurgusu kapsmaındaki daha yüksek ücretli bir tarifede kalacaklarına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz için 12 fatura dönemi boyunca geçerli fiyattır. 12 fatura döneminin bitiminden itibaren taahhütsüz aylık ücretler geçerli olacaktır.

Yurt içinde Avea hatlarınızdan yaptığınız 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları, görüşme başına 60 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan ücretsiz dakikalar ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. Aboneler, başka bir faturalı veya faturasız tarifeye geçiş yaptıkları takdirde, tarife kapsamında kazandıkları ücretsiz dakika kullanım haklarının kalan kısmını kullanamayacaklardır. Sunulan ücretsiz dakik hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.

Tarife ve ek paketler kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır.

Esnaf tarifelerinden yararlanacak aboneler; kurgu kapsamında bulunan SMS paketlerinden birini satın almadıkları durumda, SMS kullanımları için yurtiçi her yöne SMS 60 Kr/SMS ile ücretlendirilecektir. Data sunan paketlerin alınmaması durumunda ise yurt içi veri ücreti kullanımı da (WAP APN ve İnternet APN) kullanım miktarına göre (0-1 MB 4 TL, 1-10 MB 15 TL, 10-50 MB 15 TL+1 TL/MB, 50 MB+ 55 TL+0,5 TL/MB ) yansıtılacaktır. Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikaların aşılması durumunda yurt içi her yöne konuşma 60 Kr/dk ile ücretlendirilecektir.

Tarife kapsamında yaptığınız konuşmaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. Ek paketler kapsamında hattınıza tanımlanan internet kullanım haklarınız kapsamında yaptığınız internet kullanımları için ücretlendirme periyodu Byte’tır.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Detaylar

Hemen Tarifeye Geçin

Esnaf 300 yazıp 5555’e göndererek, Avea bayilerine gelerek veya 500 Avea Müşteri Hizmetleri aracılığı ile ESNAF 300 tarifesine geçiş yapabilirsiniz.

Esnaf 600 yazıp 5555’e göndererek, Avea bayilerine gelerek veya 500 Avea Müşteri Hizmetleri aracılığı ile ESNAF 600 tarifesine geçiş yapabilirsiniz.

Esnaf 1200 yazıp 5555’e göndererek, Avea bayilerine gelerek veya 500 Avea Müşteri Hizmetleri aracılığı ile ESNAF 1200 tarifesine geçiş yapabilirsiniz.

Esnaf 2400 yazıp 5555’e göndererek, Avea bayilerine gelerek veya 500 Avea Müşteri Hizmetleri aracılığı ile ESNAF 2400 tarifesine geçiş yapabilirsiniz.

Esnaf 5000 yazıp 5555’e göndererek, Avea bayilerine gelerek veya 500 Avea Müşteri Hizmetleri aracılığı ile ESNAF 5000 tarifesine geçiş yapabilirsiniz.

Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

 • Tarifeye, numara taşıma ve yeni hat tesisi yoluyla yapılacak kayıtlar Avea bayileri aracılığıyla, tarife değişikliği ile yapılacak kayıtlar ise Avea bayileri ve Avea Müşteri Hizmetleri aracılığıyla yapılabilecektir.
 • Tarife kapsamında sunulan grup içi limitsiz konuşma; Esnaf Tarifeleri, Kontrollü Esnaf Tarifeleri, Esnaf Menü Tarifeleri, Esnaf Dostu Tarifeleri ve Kontrollü Esnaf Dostu Tarifeleri arasında yapılan görüşmeleri kapsamaktadır.
 • Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikalar, yurtiçi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler ve Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır. Söz konusu dakikalar KKTC, yurt dışı, web ve wap kullanımları kapsamamakta; 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralar yönüne doğru yapılan aramaları kapsamaktadır. Tarifedeki her yöne dakikalar tüketildiğinde 444 ile başlayan aramalar sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.
 • Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikalar; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Yurt içinde Avea hatlarından yapılan 500 ve 550 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları görüşme başına 60 Kr olarak ücretlendirilecektir.
 • Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan ücretsiz dakikalar ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. Aboneler, başka bir faturalı veya faturasız tarifeye geçiş yaptıkları takdirde, tarife kapsamında kazandıkları ücretsiz dakika kullanım haklarının kalan kısmını kullanamayacaklardır. Sunulan ücretsiz dakika kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • Esnaf Tarifeleri; yeni aktivasyon veya numara taşıma ile tarifeye dahil olan aboneler ile, mevcut müşterilerimizin tarife geçişine açık olacaktır. Numara taşıma veya yeni hat aktivasyonu ile gelerek tarifeye kayıt olmak isteyen bireysel abonelerin; Gelir Vergisi Kanununun 65. ve 66. maddelerinde tanımlanan serbest meslek sahipleri, sermayeden ziyade şahsi mesaiye, ilmi ya da mesleki bilgiye, ya da ihtisasa dayanan ve ticari mahiyette olmayan işleri kendi nam ve hesabına yapanlar, gümrük komisyoncuları, bilimum borsa ajan ve acentaları, noterler, noterlik görevini ifa ile mükellef olanlar; serbest meslek erbabını bir araya getirerek teşkilat kurmak ya da bunlara sermaye temin etmek suretiyle, ya da sair suretlerle serbest meslek kazancından hisse alanlar; serbest meslek faaliyetinde bulunan kollektif ve adi şirketlerde ortaklar, adi komandit şirketlerde komanditeler; dava vekilleri, müşavirler, doktorlar, avukatlar, eczacılar, emlakçılar diş protezcileri, kurumlar ve tüccarlarla serbest meslek erbabının ticari ve mesleki işlerini takip edenler ve konser veren müzik sanatçıları, esnaflar kapsamına girmesi gerekmektedir.
 • Bu kapsama girmeyen bireysel aboneler ise; Esnaf Menü Tarifeleri, Esnaf Tarifeleri, Kontrollü Esnaf Tarifeleri, Esmaf Dostu Tarifeleri ve Kontrollü Esnaf Dostu Tarifeleri'nde yer alan bir aboneyi referans göstererek, numara taşıma veya yeni hat aktivasyonu ile tarifeye kayıt olabilecektir. Başka bir abonenin referans olması yoluyla gerçekleşen Esnaf Tarife aktivasyonlarında, referans olan kişi dilediği zaman referans olmaktan vazgeçebilir. Bu durumda, referans göstererek tarifeye gelen abone, yeni bir refarans abone bulmakla yükümlüdür. 3 gün içerisinde uygun referans bulamayan ya da başka bir bireysel tarifeye geçiş yapmayan aboneler, otomatik olarak bireysel faturalı Hepsibir tarifesine geçirilecektir.
 • Esnaf tarifelerindeki müşterilerimiz bireysel/kurumsal faturalı ya da faturasız müşterilere sunulmakta olan diğer konuşma, mesajlaşma ve cepten internet paketlerini satın alınamayacak, sadece tarifeye özel sunulan ek SMS, internet ve dakika paketlerini satın alabileceklerdir.
 • Şirketimiz tarafından belirlenen ve abonelere duyurulan makul kullanım esasları uyarınca tarifeye kaydedilen hatların, FCT ya da benzer cihazlarla veya ticari amaçla yahut kötü niyetli olarak ya da haberleşme maksadı dışında kullanılması halinde, hattın sahibi olan aboneye SMS veya arama yoluyla bilgi verilerek, bu bildirimin ardından ilgili hat Avea tarafından görüşmeye kapatılabilecek, bu hattın tarifesi değiştirilebilecek veya abonelik sözleşmesi feshedilebilecektir. Tarifeye kayıtlı hatlar FCT cihazları ile kullanıldığı takdirde, Şirketimizin ilgili hattı görüşmeye kapatma hakkı saklı kalmak kaydıyla, cihazın kullanıldığı hattın sahibi olan abonenin faturasına 500 TL tutarında cezai bedel yansıtılacaktır.
 • Belirtilen tüm ücretlere KDV, ÖİV dahildir. Dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.
 • Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız hattan faturalı hatta geçiş yapan müşterilerimiz adına düzenlenecek ilk faturalara, ilgili döneme ait tarife aylık ücretinin tarifeden yararlanılan gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Faturalı hattan faturasız hatta geçiş, diğer operatörlere numara taşıma ve hat iptali yapılması durumunda çıkan son faturaya ise tarife aylık ücretinin tamamı yansıtılacaktır.

Ek Paketlerle İlgili Detaylar

 • Her yöne 100 SMS paketi ayda 5 TL’ye, 100 MB internet paketi ayda 5 TL’ye, her yöne 50 SMS+ 50 MB internet paketi ayda 5 TL’ye, Her yöne 5000 SMS paketi ayda 11 TL’ye ve 1 GB İnternet paketi ayda 11 TL’ye sunulmaktadır.
 • Esnaf tarifelerine geçiş yapan aboneler için ek paketlere kayıt, Avea Müşteri Hizmetleri ve SMS kanalı aracılığıyla yapılabilecektir.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan SMS ve veri kullanım hakları, ilgili fatura dönemi sonunda silinecek, bir sonraki aya devretmeyecektir. Sunulan ücretsiz veri kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • İnternet paketleri kapsamında sunulan ücretsiz veri kullanımı yurtiçinde Internet APN ve WAP APN üzerinden gerçekleştirilecek kullanımları kapsamaktadır.
 • Paket kapsamında sunulan ücretsiz SMS'ler sadece yurt içi gönderiler için geçerlidir, yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel servis numara gönderilerinde kullanılamaz. Paket kapsamındaki SMS’ler ile 444’lü numaralar ve 1XY yapısındaki kısa numaralara doğru gönderim yapılabilir.
 • Esnaf Tarifelerine özel sunulan ek paketler, her fatura döneminde otomatik olarak yenilenecek, abonelerimiz dilediği zaman Avea Müşteri Hizmetleri ve SMS kanalı aracılığıyla ek paketlerini iptal edebilecektir.
 • Belirtilen ücretlere KDV, ÖİV dahildir.

Ücretlendirme Periyodu

Tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma paketlerinizdeki dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Kalan Kullanım Hakkını Sorgulama

 • Tarifeniz kapsamındaki kalan kullanımlarınızı öğrenmek için KALAN yazıp 5555 e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz. Bu servis dakikalar ve smsler için 6 saat, internet için ise 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Kalan kullanım sorgulama tabında yer alan aşağıdaki bilgiyi de çıkartabiliriz bu durumda.
 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepten internet hakkı için INTERNET yazıp 5555’e SMS gönderilerek öğrenebilirsiniz. Bu servis dakikalar için 6 saat, internet için 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Internet, Ses ve SMS kullanım haklarınızın her biri için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler dakika ve SMS için 6 saat, internet için 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.

444'lü Aramalar ve Müşteri Hizmetleri Aramaları

 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.

Paketsiz Mobil İnternet Kullanım Onayı

29 Mart tarihi itibarıyla Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurulu'nun ilgili kararına göre ücretli mobil internet paketi veya tarifesinde mobil internet faydası olmayan müşterilerimizden 1 defaya mahsus internet erişim onayı alınacaktır.Paketsiz internet erişim onayınız yok ise belirtilen şekilde onayınızı ileterek, internet erişiminizi aktif duruma getirebilirsiniz:GPRS erişiminiz aktif durumdaysa "INTERNET ONAY" yazıp 5555’e ücretsiz SMS göndererek internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.GPRS erişiminin aktif durumda değilse "INTERNET ACIK" yazıp 5555’e ücretsiz SMS göndererek GPRS erişiminizi aktif etmeniz gerekmektedir. Ardınan "INTERNET ONAY" yazıp 5555’e ücretsiz ileterek internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sıkça sorulan sorular için tıklayınız.

25 TL / Ay

Avealı Esnaflarla SINIRSIZ!

 • Her YöneKonuşma
  1200 Dk