ads
menu
Avea Medya Merkezi
Avea Her Yerde Kazandırır
Avea Konserleri
Avea Müzik
Avea Labs
Avea İş Ortağı

PARLAMENTER TARİFESİ

Tarife sona ermistir.

Tarife Bilgisi

Parlamenter Tarifesi ile ayda 23 TL’ye 5GB cepten internet + her yöne 3000 dakika + Avealılarla 5000 dakika + 1000 SMS!

Ücretlendirme

  PARLAMENTER TARİFESİ
Taahhütlü Ücret 23 TL*
Taahhütsüz Ücret 35 TL**
Aylık Ücretsiz Yurtiçi Cepten İnternet 5 GB
Aylık Ücretsiz Her Yöne Görüşme Süresi 3000 dakika + Avealılarla 5000 dakika
Aylık Ücretsiz Her Yöne SMS 1000 SMS
Ücretsiz Süre Bitiminde Yurt İçi Her Yöne 45 Kr/Dk
SMS 45 Kr/SMS
Ücretsiz İnternet Bitiminde Otomatik Devreye Giren İnternet Paketi 100 MB/ 5 TL
MMS 99 Kr/MMS
 

*Yeni hat tesisi numara taşıma, ve Şirketimzce sunulan faturasız tarifelerden geçiş yoluyla evrak ibrazında bulunarak veya referans ile gelerek tarifeye kaydolup 12 fatura dönemi boyunca Avea’nın faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz için 12 fatura dönemi boyunca geçerli olan fiyattır.

**Yeni hat tesisi,numara taşıma ve Şirketimizce sunulan faturasız tarifelerden geçiş yoluyla tarifeye kaydolup taahhüt vermeyen müşterilerimiz için aylık ücret 35 TL olarak uygulanacaktır.

Tüm Ücretlendirme Detayları

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Detaylar

Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

 • Parlementer Tarifesinin aylık ücreti; tarifeye evrak ibraz ederek veya referans olunarak yeni hat tesisi,numara taşıma ve Şirketimizce sunulan faturasız tarifelerden geçiş yolu ile gelen müşteriler için ise 35TL’dir.
 • Parlementer tarifesine numara taşıma,yeni hat tesisi ve Şirketimizce sunulan faturasız tarifelerden geçiş yolu ile gelip SMS ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla taahhüt veren müşteriler için tarifenin aylık ücreti, 12 fatura dönemi boyunca 23 TL olacaktır.
 • Tarife kapsamında sunulan veri kullanım hizmeti sadece WAP APN ve internet APN üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır. Tarifeler kapsamında tanımlanan cepten internet kullanım hakları tükendiğinde, tarifenin standart paket aşım ücreti uygulanacaktır.
 • Tarife kapsamında sunulan 5 GB internet kullanım hakkı internet APN ve WAP APN üzerinden yapılan veri indirme ve veri yükleme kullanımlarında geçerlidir. Tarifedeki 5 GB bittikten sonra kademeli olarak maksimum 10 defa olmak üzere 100 MB internet faydası tanımlanacak olup bu haklar bittikten sonra ilgili fatura dönemi sonuna kadar internet erişim hızı 1 kbps’ye düşürülecektir. Kademe ücretleri KDV ve ÖİV dahil 5 TL olacaktır.
 • Bağlantı hızı kapsama alanına, coğrafi koşullara, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza ve bağlanılan siteye göre değişebilir. AVEA, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin paket kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında ve paket bağlantı hızında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikalar, yurt içi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler ve Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır. Söz konusu ücretsiz dakikalar, KKTC ve yurt dışı kullanımları kapsamamaktadır.
 • Paket kapsamındaki ücretsiz görüşme süreleri 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli aramaları ve görüntülü görüşmeleri kapsamaktadır.
 • Tarife kapsamındaki her yöne dakikalar tükendiğinde yurt içi her yöne ücretlendirme dakika başına 45 Kr'tur.
 • Tarife kapsamında sunulan SMS'ler yurt içi her yöne geçerlidir. Tarife kapsamındaki SMS’ler, yurt dışı ve KKTC kullanımlarını,  web ve wap üzerinden yapılacak SMS gönderimlerini kapsamamaktadır. Tarife kapsamındaki ücretsiz SMS'ler 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralara yapılan gönderimleri kapsamaktadır.
 • Tarife kapsamındaki her yöne SMS'ler tükendiğinde yurt içi her yöne ücretlendirme SMS başına 45 Kr'tur.
 • Tarife kapsamındaki kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan tarife kapsamında sunulan dakika, SMS ve internet hakları ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir.
 • Tarife ücreti tarifeye numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturalı ve faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolup taahhüt vermeyen Üyeler için geçerli olacaktır. Söz konusu tarife ücreti, Sözleşme süresinin sona ermesini takip eden (2016) Haziran ayında ilgili yılın açıklanmış olan Nisan ayı TÜFE oranında zamlanacaktır.
 • 12 Ay Taahhüt Karşılığı İndirimli tarife ücreti Sözleşme süresince tarifeye kaydolan Üyeler için bir yıl süre ile geçerli olacak olup bu sürelerin bitimini takip edenyılın Haziran ayında ilgili yılın açıklanmış olan Nisan ayı TÜFE rakamı oranında zamlanacaktır. İndirimli Tarife Ücreti, tarifeye numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturalı ve faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolup, 12 fatura dönemi boyunca Avea'nın faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunan Üyeler için 12 fatura dönemi boyunca geçerlidir. Söz konusu indirimli tarife ücreti, ilk 12 ayın sona ermesinden sonra ikinci taahhüt için her yıl Haziran ayında ilgili yılın açıklanmış olan Nisan ayı TÜFE oranında zamlanır ve ikinci kez taahhüt verecek müşteriler bu zam oranının kendileri için de geçerli olduğunu kabul etmiş olurlar. 12 fatura döneminin bitiminden itibaren yeni taahhüt vermemiş müşteriler için taahhütsüz tarife ücreti geçerli olacaktır.
 • Tüm fiyatlara KDV-ÖİV dahildir.

Taahhüt Detayları

 • Tarifeden taahhütlü aylık ücret ile yararlanmak için Avea Müşteri Hizmetleri veya SMS aracılığıyla taahhüt verilmesi gerekmektedir.
 • Tarifeye taahhüt verip aylık ücret indirimi alınacak fatura döneminde hat iptali yapan, hatlarının iptal edilmesine sebebiyet veren, numaralarını diğer operatörlere taşıyan, Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturasız tarifelerine geçiş yapan Üyeler ilgili fatura döneminde aylık ücret indirimi alamayacaklardır ve ilgili ay için cayma bedeli ödemeyeceklerdir. Taahhüt verip, ilk 12 fatura dönemi içerisinde hat iptali yapan, hattının iptal edilmesine sebebiyet veren, numarasını diğer operatörlere taşıyan, Avea’nın faturasız tarifelerine geçiş yapan ve GPO, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturalı ve faturasız tarifelerine geçiş yapan Üyeler’in son faturalarına taahhüt kapsamında verilen toplam aylık ücret indirimi veya kalan aylar taahhüt tutarından hangisi Abone lehine ise söz konusu tutar kadar cayma bedeli yansıtılacaktır. Taahhüt verip ilk 12 fatura dönemi içerisinde Avea'nın diğer faturalı tarifelerine geçiş yapan Üyeler’ee cayma bedeli yansıtılmayacaktır; ancak söz konusu Üyeler 12 fatura dönemi içerisinde hat iptali yapmaları, hatlarının iptal edilmesine sebebiyet vermeleri, numaralarını diğer operatörlere taşımaları, Avea’nın faturasız tarifelerine geçiş yapmaları; GPO, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturalı ve faturasız tarifelerine geçiş yapmaları durumunda Üyeler’in son faturasına; taahhüt kapsamında verilmiş olan toplam aylık ücret indirimi veya kalan aylar taahhüt tutarından hangisi Abone lehine ise söz konusu tutar kadar cayma bedeli yansıtılacaktır.

Kalan Kullanım Hakkını Sorgulama

 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepten internet hakkı için INTERNET yazıp 5555’e SMS gönderilerek öğrenebilirsiniz. Bu servis dakikalar için 6 saat, internet için 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Güncel borç bilgisi GUNCEL yazıp 5555'e gönderilerek son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilir Bu servisten ay içinde alınan ilk ve 2. bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Aynı ay içinde yapılan diğer sorgulamalar ücretsizdir.
 • Internet ve SMS kullanım haklarınızın her biri için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır.
 • Tarifenizden kalan tüm haklarınızı hattınızdan 9333’ü ücretsiz arayarak da öğrenebilirsiniz

444'lü Aramalar

444 ile başlayan aramaların ve özel servis numaralarına yapılan aramaların yurt içi ücretlendirmesi,eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.

Yurt içinde Avea hatlarınızdan yaptığınız 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi ilk 30 saniye ücretsiz, sonrasında 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

23 TL / Ay
 • Her YöneKonuşma
  3000 Dk
 • AvealılarlaKonuşma
  5000 Dk
 • Ceptenİnternet
  5 GB
 • Her YöneMMS
  1000 SMS