Bas Konuş

İster bir kişiyle, ister çok kişiyle anlık, hızlı ve sınırsız iletişim! Şimdi Android desteği ve uygun fiyatlarla!

Bas Konuş

Servis Bilgisi

Avea BasKonuş servisi, birebir ya da grup içinde sesli iletişimi sağlayan bir servistir. Telsiz yerine mesafe sorunu olmadan kullanabileceğiniz BasKonuş uygulaması, kişileri tek tek aramak yerine oluşturulmuş olan gruplara tek tuşla anında ulaşma imkanı verir. 

İlk ve tek olarak Avea BasKonuş ile Nokia ve Android cihazlar arasında da konuşabilir, anlık olarak iletişimi sağlayabilirsiniz. Sahada görev alan ve ekip halinde çalışan diğer kurumsal abonelerle anında iletişime geçebilirsiniz. Birden çok gruba üye olabilir, üye olduğunuz grupların hepsinden anlık mesaj alabilir ve gruplara mesaj gönderebilirsiniz.


Avea BasKonuş servisinden faydalanmak için Avea faturalı abonesi olmak ve BasKonuş uyumlu telefon kullanmak yeterlidir.

Detaylar

Kullanım
Nokia telefonlar için:

BasKonuş talebini yaptıktan sonra cep telefonunuz üzerinde Avea BasKonuş ayarlarını yapmalısınız. 

Kontak listesinde bulunan kişilerin veya grupların BasKonuş servisine bağlı olup olmadıkları görülebilir. Servisi kullanırken kontak listenizdeki kişi veya grubu seçip BasKonuş tuşuna basmanız yeterlidir.

Konuşmak için basılı tutulan tuş bırakıldığında karşı taraf konuşma hakkı alır, arayan kişi dinlemeye başlar ve aranan kişi veya grup üyesi aynı şekilde konuşma başlatabilir. Kontak listesinde kullanılan numaralar kişilerin Avea numaraları olduğundan, BasKonuş servisi için abonelerinin ayrıca bir numara almasına gerek yoktur.


Android telefonlarınızda BasKonuş’u kullanabilmek için:

https://baskonus.avea.com.tr/mobile/aveabaskonus.apk

linkinden uygulamayı indirip kurmanız yeterlidir. Telefonunuza uygulamayı kurabilmeniz için Ayarlar > Güvenlik altındaki “Bilinmeyen Kaynaklar” seçeneğini işaretlemiş olmanız gerekmektedir.  

Baskonuş uygulaması internet APN üzerinden çalışmaz. Android telefonunuzda Baskonuş uygulamasını kullanabilmek için poc APN ayarı yapmalısınız. Ayarın nasıl yapılacağını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Ek bilgiler: 

BasKonuş servisini kullanırken normal gelen bir GSM çağrısı her zaman önceliklidir.

Bir kişi tarafından başlatılan BasKonuş araması başka bir BasKonuş araması tarafından kesilemez. 

Aktivasyon
Nokia telefonlar için:

Avea hattınızı BasKonuş kullanımına açtırmak için AveaMerkez’i (kurumsal müşteriler  için 550) arayabilir ya da SMS ile ücretsiz aktivasyon yapabilirsiniz. 


AveaMerkez’i arayarak aktivasyon:

BasKonuş’u kullanabilmek için AveaMerkez’i arayınız. Müşteri hizmetleri yetkilisi BasKonuş servisini kullanımınıza açar, telefonunuza uygun ayarları gönderir. Daha sonra BasKonuş ayarlarınızı Servis Ayarları‘nda anlatıldığı gibi yapmalısınız.


SMS ile aktivasyon – Nokia ve Android Cihazlar için:

Avea BasKonuş uyumlu cep telefonunuzdan “baskonus” yazıp 5555‘e mesaj göndererek aktivasyon işleminizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Daha sonra BasKonuş ayarlarınızı Servis Ayarları‘nda anlatıldığı gibi yapmalısınız.

Ücretlendirme

BasKonuş servis aylık aboneliği sınırsız kullanım ücreti 10 TL’dir. İlk abonelik ücreti aktivasyon sonrası alınmaktadır.

Baskonuş Kampanyası:

12 ay taahhütünüze hat başına aylık 9 TL, 24 ay taahhüttünüze 8 TL’dir. 

Ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.

Uyumlu Telefonlar

Avea BasKonuş servisine uyumlu telefon modelleri:

Nokia 3230, 5140, 5140i, 6020, 6021, 6101, 6111, 6131, 6170, 6230i, 6260, 6270, 6600, 6630, 6670, 6680, 6681, 7270, 7610, E61, N70, N71, N80, N90, N91 İsterseniz BasKonuş ayarlarınızı AveaMerkez’den ya da buradan SMS ile alabilirsiniz. SMS ile aldığınız BasKonuş ayarlarınızı kaydederken size sorulacak şifreyi 500 olarak girmelisiniz.

2.3 ve üzeri Android telefonların hepsi ile uyumludur. Ses kalitesi telefonun hoparlörüne bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Uyumlu telefon listesi için tıklayınız.

Aylık 8 TL'den başlayan fiyatlarla