ads
menu
Avea Medya Merkezi
Avea Her Yerde Kazandırır
Avea Konserleri
Avea Müzik
Avea Labs
Avea İş Ortağı

Telsiz Kullanım Ücreti

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2017 Yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca; 2016 yılında 18,95 TL olarak uygulanan Telsiz Kullanım Ücreti, 2017 yılı için 19,68 TL olarak belirlenmiştir. Söz konusu ücret, faturasız ve faturalı müşterilerimizden her ay 1,64 TL olarak tahsil edilecektir.

2017 yılı içinde numarasını taşıyarak Avea'ya gelen faturasız müşterilerimizden 2017 yılı boyunca, standart aktivasyon ile gelen faturasız müşterilerimizden aboneliklerinin ilk ayında, Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeyecektir.

Faturalı hattan faturasız hatta geçiş sonrasında düzenlenecek olan son dönem faturasına, o yılın sonuna dek tahsil edilmesi gereken Telsiz Kullanma Ücreti tutarı toplu olarak yansıtılmaktadır. Bu ödemeye istinaden faturasıza dönüştürülmüş olan hattan, o yılın sonuna kadar Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeyecektir.

Avea faturasız hat sahibi müşterilerimiz, eğer Telsiz Kullanım Ücreti’nin AVEA tarafından adlarına devlete ödenmesini isterler ise, faturasız Standart Tarife’ye geçebilirler. Tarife ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın!

Bireysel faturasız hat sahibi müşterilerimiz, tahsil edilememiş Telsiz Kullanım Vergi borcu tutarlarını; “Telsiz” yazıp 5555’e SMS göndererek, hatlarından *123# ‘yi tuşlayarak, avea.com.tr Online İşlemler/Kalan Bakiye ekranı aracılığıyla, Avea Müşteri Hizmetlerinden ya da bayilerimizden öğrenebilirler.