ads
menu

BASİCELL

Banka ve sigorta sektörü çalışanlarının yüzünü güldüren tarife!

Tarife Bilgisi

BASİCELL tarifesiyle KDV ve ÖİV dahil ayda 12 TL  ödeyerek yurt içinde her yönü 90 dakika, BASİCELL abonelerini 300 dakika ücretsiz arayın! Üstelik TT Mobil içi kullanımlarda geçerli 150 SMS'te hediye!

Üstelik şimdi sevdiğiniz 3 kişiye de ek hat alabilirsiniz.

*Tarifeden Basisenliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (BASİDAV) üyeleri, BASİSEN (Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası) üyeleri, üyelerin çalıştığı işletmelerdeki diğer çalışanlar ile Türkiye İş Bankası A.Ş emeklileri ve iştirak şirketlerinde çalışanlar kurum kimliğini ibraz ederek yararlabilecektir.

Ücretlendirme

Aylık ücret  12 TL
Aylık Her Yöne Ücretsiz Görüşme Süresi 90 dk.
Aylık Grup içi Ücretsiz Görüşme Süresi 300 dk.**
Aylık TT Mobil içi Ücretsiz SMS 150 SMS***
Grup içi 6 Kr/dk
TT Mobil içi 10,9 Kr/dk
Ev-İş**** 10,9 Kr/dk
Diğer Operatör 19,9 Kr/dk
SMS 18,2 Kr/SMS
MMS 1,25 TL / MMS

(**) Grup içi 300 dakika tüm BASİCELL tarifesindeki abonelere yönelik aramaları kapsamaktadır.

(***) Şebeke içi 150 SMS tüm TT Mobil tarifelerindeki abonelere yönelik gönderimleri kapsamaktadır.

(****) TT Mobil ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönleridir.

Tüm Ücretlendirme Detayları

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, TT Mobil Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Hattınıza tanımlı internet paketi/internet kullanım hakkınız yoksa, GPRS kullanımı yaptığınızda geçerli Standart cepten internet tarifesi ücretlendirmelerini öğrenmek için tıklayınız.

Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.

Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanarak yansıtılır.

TT Mobil, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.

Detaylar

Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

Kullanılmayan ücretsiz dakikalar ve SMS'ler ay sonunda silinmektedir.

Tarifenizin ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. 05 Ekim 2011 tarihinden itibaren tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma dakikalarınızın düşme periyodu 6 saniye olacaktır.

Hattınıza tanımlı internet paketi/internet kullanım hakkınız yoksa, GPRS kullanımı yaptığınızda geçerli Standart cepten internet tarifesi ücretlendirmelerini öğrenmek için tıklayınız.

1 Şubat 2013 itibariyle, 1 ile başlayan ücretli 3 haneli kısa numaralar tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlenecektir. Yurtiçi paketiniz varsa sabit hat veya her yöne paket dakikalarınızdan düşecektir. Ücretsiz olan 3 haneli kısa numaralar ücretsiz olmaya devam edecektir.

Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.

Tarifenizde internet ya da internet paketiniz yoksa cepten internet kullanım ücretleri için linkini tıklayınız.

İnternet Paketleri

İster cepten, ister bilgisayardan TT Mobil İnternet Paketleri ile çok daha ucuz ve çok daha hızlı internetin keyfini sürün!

Paket İsmi Paket Fiyatı Hemen Abone Olmak için
Bilgisayardan Tanışma (2 GB) 29,75 TL/Ay ABONE 2 yaz, 9495'e gönder
Bilgisayardan Doya Doya (6 GB) 46,75 TL/Ay ABONE 6 yaz, 9495'e gönder

Tarifeden Basisenliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (BASİDAV) üyeleri, BASİSEN (Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası) üyeleri, üyelerin çalıştığı işletmelerdeki diğer çalışanlar ile Türkiye İş Bankası A.Ş emeklileri ve iştirak şirketlerinde çalışanlar kurum kimliğini ibraz ederek yararlabilecektir.

Abonelik

Nasıl abone olabilirim?

TT Mobil bayilerinden aşağıdaki belgeleri getirerek ve abonelik sözleşmesi doldurarak BASİCELL tarifemize abone olabilirsiniz.

Abonelik için gerekli belgeler:

 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
 • Kurum kimlik kartı fotokopisi
 • Son 2 aydan birine ait abone adına düzenlenmiş fatura

Kimler abone olabilir?

Tarifeden Basisenliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (BASİDAV) üyeleri, BASİSEN (Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası) üyeleri, üyelerin çalıştığı işletmelerdeki diğer çalışanlar ile Türkiye İş Bankası A.Ş emeklileri ve iştirak şirketlerinde çalışanlar kurum kimliğini ibraz ederek yararlabilecektir.

BASİDAV Üyelerinin Çalıştığı Kurumlar

BASİSEN
ARAP TÜRK BANKASI A.Ş.
BANKALARARASI TAKAS ODALARI MERKEZİ
TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş.
ŞEKERBANK T.A.Ş.
TÜRKİYE BANKALAR BİRLİGİ
FORTİS BANK
TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
YAPI KREDİ BANKASI A.Ş.
ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ.
ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK
ANKARA ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ
GROUPAMA EMEKLİLİK A.Ş.
VAKIF EMEKLİLİK A.Ş.
MİLLİ REASÜRANS T.A.Ş.
BASİDAV

İş Bankası İştirakleri

Anadolu Anonim Türk Sigorta şirketi
Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş
Antgıda Gıda Tarım Turizm Enerji Ve Demir Çelik San.Tic.A.Ş
Bayek Tedavi, Sağlık Hizmetleri Ve İşletmeciliği A.Ş
Camiş Menkul Değerler A.Ş
Erişim Müşteri Hizmetleri A.Ş.
Gemport Gemlik Liman Ve Depolama İşletmeleri A.Ş
İş Factoring Finansman Hizmetleri A.Ş
İş Finansal Kiralama A.Ş
İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş
İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş
İş Merkezleri Yönetim Ve İşletim A.Ş
İş Net Elektronik Bilgi Üretim Dağıtım Ticaret Ve İletişim Hizmetleri A.Ş
İş Portföy Yönetimi A.Ş
İş Yatırım Menkul Değ. A.Ş
İş Yatırım ortaklığı A.Ş
Kültür Yayınları İş-Türk Ltd.Şti.
Milli Reasürans T.A.Ş.
Nemtaş Nemrut Liman İşletmeleri A.Ş
Nemtrans Lojistik Hizmetleri ve Petrol Ürünleri Ticaret A.Ş
Onur Petrol Taşımacılık Turizm Otomotiv Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş
Softtech Yazılım Teknolojileri Araştırma Geliştirme Ve Pazarlama Ticaret A.Ş
Teknopazar Teknoloji Yazılım Ve Elektronik Pazarlama Ticaret A.Ş
TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş
TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş
TSKB Yatırım Ortaklığı A.Ş

Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama

Fatura döneminizde kalan konuşma sürenizi SES yazıp, kalan SMS adedinizi SMS yazıp 5555 'e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Tarife dahilindeki kullanım haklarının %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu servis Ses ve Sms kullanımları için 6 saat öncesinin bilgilerini içerir.

Her Yöne Arama Kapsamı

Her yöne aramalar yurtiçi olmak şartıyla ev, iş, diğer operatörler, TT Mobil ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmeleri kapsar.

Ücretlendirme Periyodu

Tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma paketlerinizdeki dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

444'lü Aramalar

444 ile başlayan aramaların yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.

Yurt içinde TT Mobil hatlarından yapılan 500 TT Mobil Müşteri Hizmetleri aramaları, ilk 25 sn ücretsiz ve 1. dakikada sonlandırılması halinde 46,25 Kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına Faturasız müşterilerimiz için 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Paketsiz Mobil İnternet Kullanım Onayı

29 Mart tarihi itibarıyla Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurulu'nun ilgili kararına göre ücretli mobil internet paketi veya tarifesinde mobil internet faydası olmayan müşterilerimizden 1 defaya mahsus internet erişim onayı alınacaktır.Paketsiz internet erişim onayınız yok ise belirtilen şekilde onayınızı ileterek, internet erişiminizi aktif duruma getirebilirsiniz:GPRS erişiminiz aktif durumdaysa "INTERNET ONAY" yazıp 5555’e ücretsiz SMS göndererek internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.GPRS erişiminin aktif durumda değilse "INTERNET ACIK" yazıp 5555’e ücretsiz SMS göndererek GPRS erişiminizi aktif etmeniz gerekmektedir. Ardınan "INTERNET ONAY" yazıp 5555’e ücretsiz ileterek internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sıkça sorulan sorular için tıklayınız.

12 TL / Ay
 • Her YöneKonuşma
  90 Dk
 • Tarife İçiKonuşma
  300 Dk
 • TT MobillilerleMesajlaşma
  150 SMS