ads
menu
Avea Medya Merkezi
Avea Her Yerde Kazandırır
Avea Konserleri
Avea Müzik
Avea Labs
Avea İş Ortağı

Hemşehrim Tarifesi

HemŞehrim Tarifesiyle tarife içindeki herkesle 2.000 dakika konuşmak bedava! Türkiye'deki diğer herkesle her yöne konuşmanın 5 dakikası ise 60 kuruş!

Tarife Bilgisi

HEMSEHRIM ya da Ordu,Giresun,Kastamonu,Diyarbakır,Şanlıurfa, Erzurum ve Sakarya plaka kodlarından birini yaz, 5555'e kısa mesaj gönder ve HemŞehrim Tarifesine geç! Sonra tek seferde 20 TL ve üzeri yükle. Artık, hem HemŞehrim tarifesindekileri bir ay boyunca tarife içi 2.000 dakika bedava arayabilir hem de her yöne 5 dakikası 60 kuruşa konuşabilirsin!

Şimdi sen de hemşerini kap HemŞehrim Tarifeli ol, Avea HemŞehrim Tarifesiyle rahat rahat konuşmanın tadına var!

Ücretlendirme

Yükleme Koşulu 20 TL ve üzeri yüklediğinde
HemŞehrim Tarifesindekilerle 2.000 dakika hediye
Tüm Avea 5 dakikası 60 kuruş
Diğer Operatör/ Ev-İş
SMS 60 Kr
MMS 1,25 TL

HemŞehrim Tarifesi'nde yurt içi her yöne doğru yapılan indirimsiz aramaların dakikası 60 kuruştan, yurt içi her yöne yapılan SMS gönderimleri ise 60 kuruştan ücretlendirilmektedir.

Yurt içinde Avea hatlarından yapılan 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları, ilk 25 sn ücretsiz ve 1. dakikada sonlandırılması halinde 60 Kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına Faturasız müşterilerimiz için 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

12.11.2015 itibarıyla tarifenin yurt içi her yöne standart/paketsiz kullanım dakika ucreti, indirimli aramaların ilk dakika ücreti ve SMS ücreti 60 KR olarak güncellenecektir.

Tüm Ücretlendirme Detayları

Tarifede bulunan 5 dakikası 60 kuruş fiyatının ücretlendirme periyodu, tarife standart ücreti ilk 1.saniyede 60 kuruş 301'inci saniyede sonlanmaması halinde sonraki her 5 dakikalık görüşme için 60 kuruştur. Tarifedeki 60 kuruş fiyatının ücretlendirme periyodu 60 saniyedir. Hediye dakikaların ücretlendirme periyodu ise 60 saniyedir.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Detaylar

Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

 • Tarifeye kayıt ve geçiş işlemleri Avea Bayileri, Avea Müşteri Hizmetleri ve SMS kanalı aracılığıyla yapılabilir. Avea hattı kullanıp tarife değiştirmek isteyen müşteriler HEMSEHRIM ya da Ordu,Giresun,Kastamonu,Diyarbakır,Şanlıurfa, Erzurum ve Sakarya plaka kodlarından birini yazıp 5555 'e ücretsiz SMS atarak, HemŞehrim Tarifesi'nden faydalanmaya hemen başlayabilirler.
 • Yurtiçi her yöne konuşma ücreti tek seferde 20 TL ve üzeri yükleme itibariyle 30 gün boyunca her yöne 5 dakikası 60 Kuruş'tur.
 • 20 TL ve üzeri yükleyen HemŞehrim Tarifesi müşterileri diğer HemŞehrim tarifesi müşterileri ile 30 gün boyunca kullanabilecekleri hediye 2.000 dakika kazanırlar.
 • HemŞehrim Tarifesine özel Numara Taşıma teklifi sona ermiştir.
 • Bireysel Faturasız Numara Taşıma Teklifleri ve Genç Pakete Özel Numara Taşıma Teklifi HemŞehrim Tarifesi için geçerli değildir.
 • HemŞehrim Tarifesine geçen müşterilerimiz mevcutta kullandıkları bir numara taşıma teklifleri var ise bu haklarını kaybederler. İptal edilen numara taşıma faydası öteki aylarda bir daha alınamaz ancak üzerilerinde kalanlar geçerlilik pediyodu bitene kadar kullanılır.
 • HemŞehrim Tarifesinde olmayan Avealı abonelerden, HemŞehrim Tarifesine geçişlerde, abone faturalı hat sahibi ise KDV ve ÖİV dâhil 20 TL alınmaktadır. Faturasız hat sahibi ise tarife geçiş ücreti bulunmamaktadır.
 • TTNET Mobil ve Taraftar Hat kullanıcıları HemŞehrim Tarifesinden faydalanamaz.
 • Hediye dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir. Kullanılmayan hediye dakikalar 30 günün sonunda silinecektir. Hediye dakikalar 3. şahıslara transfer edilemez.
 • Tarife kapsamında sunulan ücretsiz dakikalar, yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamamaktadır.

Her Yöne Arama Kapsamı

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamakta ancak görüntülü aramaları kapsamaktadır.

1 Şubat itibariyle, 1 ile başlayan ücretli 3 haneli kısa numaralar tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlenecektir. Yurtiçi paketiniz varsa sabit hat veya her yöne paket dakikalarınızdan düşecektir. Ücretsiz olan 3 haneli kısa numaralar ücretsiz olmaya devam edecektir.

TL Yükleme Bilgisi

Faturasız hat kullanıcıları, sizin için mobil hayatı daha da kolaylaştıran, her an, istediğiniz yerden TL yükleyebileceğiniz benzersiz sistem Avea’da!

Avea' da cep telefonunuzdan internete, ATM’lerden Avea satış noktalarına kadar birçok kanal, hattınıza TL yüklemek için ücretsiz olarak hizmetinizde. Bu kanalları öğrenmek için tıklayınız. Hattınıza kredi kartı ile TL yüklemek için tıklayınız.

Telsiz Kullanım Ücreti

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2014 Yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca; 2013 yılında 15,68 TL olarak uygulanan Telsiz Kullanım Ücreti, 2014 yılı için 16,30 TL olarak belirlenmiştir. Söz konusu ücret, faturasız müşterilerimizden Ocak ayında 1,45 TL, sonraki aylarda ise her ay 1,35 TL olarak tahsil edilecektir.

2014 yılı içinde numarasını taşıyarak Avea'ya gelen faturasız müşterilerimizden 2014 yılı boyunca, standart aktivasyon ile gelen faturasız müşterilerimizden aboneliklerinin ilk ayında, Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeyecektir.

444lü Aramalar ve Müşteri Hizmetleri Aramaları

 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilmesi bilgisi için burayı tıklayınız.
20 TLve üzeri yüklemeye Tarife İçi 2.000 dk ücretsiz
 • Her YöneKonuşma
  5 Kuruş / 5dk

Ordu, Giresun, Kastamonu, Diyarbakır, Şanlıurfa, Erzurum ve Sakarya plaka kodlarından birini yazın ya da;

HEMSEHRIM yazıp
5555 e gönderin.