ads
menu
Avea Medya Merkezi
Avea Her Yerde Kazandırır
Avea Konserleri
Avea Müzik
Avea Labs
Avea İş Ortağı

İçişleri Bakanlığı VPN1 Tarifesi

İçişleri Bakanlığı VPN Tarifeleri artık daha avantajlı!

Tarife Bilgisi

Avea, İçişleri Bakanlığı çalışanlarına iş arkadaşlarıyla ve yakınlarıyla çok daha avantajlı fiyatlarla konuşmalarını sağlayan "İçişleri Bakanlığı VPN1 Tarifesi"ni sunuyor.

İçişleri Bakanlığı VPN1 Tarifesi'nin yararlanabileceği paketler aşağıdaki gibidir;

Ücretlendirme

  İçişleri Bakanlığı VPN1 Tarifesi 
Aylık Ücret*  10,57 TL/ay
Tarife Ücreti**
17,02 TL/ay
Aylık Ücretsiz Yurt İçi Grup İçi Konuşma*** Sınırsız
Aylık Yurt içi Avea içi aramalar 20,42 Kr/dk
Aylık Yurt içi ev/iş**** yönüne yapılan aramalar 40,83 Kr/dk
YLIK Yurt içi diğer operatörler yönüne yapılan aramalar 54,89 Kr/dk
SMS  10,2 Kr/SMS
Ücretsiz Cepten İnternet Kullanımı Bitiminde Yurt İçinde 0,171773 Kr/kb

(*)İndirimli tarife ücreti, her yıl Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre açıklanan Ağustos ayı TÜFE oranında güncellenecektir. İndirimli tarife ücreti, tarifeye numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturalı ve faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolup, ilk 60 gün içinde 12 fatura dönemi boyunca Avea'nın faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz için, 12 fatura dönemi boyunca geçerlidir. 12 fatura döneminin bitiminden itibaren yeni taahhüt vermemiş müşteriler için taahhütsüz tarife ücreti geçerli olacaktır.

(**) Tarife ücreti tarifeye numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturalı ve faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolup taahhüt vermeyen müşterilerimiz için geçerlidir. Söz konusu tarife ücreti, her yıl Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre açıklanan Ağustos ayı TÜFE oranında güncellenecektir.

(***) Tarife kapsamındaki grup içi konuşma süreleri, yurt içi olmak şartıyla İçişleri Bakanlığı VPN1, İçişleri Bakanlığı Özel, İçişleri Bakanlığı, İçişleri Kamu Mini, İçişleri Kamu Midi, İçişleri Kamu Maksi, İçişleri Kamu Mega, Kamu Mini, Kamu Midi, Kamu Maksi ve Kamu Mega Tarifeleri yönlerine yapılacak aramaları kapsamaktadır.

(***) Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönleridir.

Yurt içinde Avea hatlarınızdan yaptığınız 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi ilk 30 saniye ücretsiz, sonrasında 70 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Detaylar

Abonelik

İçişleri Bakanlığı emeklileri, İçişleri Bakanlığı çalışanları  ve referans oldukları yakınları, İçişleri Bakanlığına özel tarife, paket ve cihaz kampanyalarından İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığı kurum kimliğini ve statüsünü belgelemek kaydıyla faydalanabilmektedir.

Nasıl Abone Olabilirim?

Numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla tarifelere kayıt olmak isteyen müşterilerimizin Avea bayilerine giderek nüfus cüzdanı, İçişler Bakanlığı kimliği ve geçiş formu doldurmaları gerekmektedir. (Adlarına kayıtlı son 2 aya ait sabit faturalarını ibraz etmeleri gerekmemektedir.) İçişleri Bakanlığı tarifelerinden, İçişleri Bakanlığı VPN1 Tarifesi'ne geçiş yapmak isteyen müşterilerimiz ICISLERI VPN1 yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek geçiş yapabilirler. Diğer faturalı Avea tarifelerinden geçiş yapabilmek için yine kurum kimliği ibrazı gerektiğinden Avea bayilerine başvurulmalıdır.

Tarifelere, Avea bireysel faturalı tarifelerden geçiş işlemi ile abone olmak isteyen Kamu çalışanı olmayan müşterilerimiz, Avea Kamu tarifesi kullanmakta olan bir yakınları tarafından referans gösterilerek bu tarifelerden yararlanabilirler. Bir müşteri en fazla 3 kişiye referans olabilir. Aynı zamanda İçişleri Bakanlığı Tarifeleri'ne mensup müşteriler kendi adlarına 7 hat alabilirler. Detaylar için tıklayın. 

Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

 • Tarifeye yalnızca İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığı çalışan kimliğiyle veya İçişleri Bakanlığı Tarifelerine kayıtlı müşterilerin referansıyla kayıt olunabilir. Bir müşteri en fazla 3 kişiye referans olabilir.
 • Tarife, yeni hat tesisi, numara taşıma, Avea/GPO faturalı ve faturasız tarifelerinden geçişe açık olacaktır. 
 • Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız hattan faturalı hatta geçiş yapan müşterilerimiz adına düzenlenecek ilk faturalara, söz konusu fatura döneminde 15 günden fazla kullanım yapıldığı takdirde ilgili döneme ait tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığı takdirde ise ilgili döneme ait tarife aylık ücretinin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Faturalı hattan faturasız hatta geçiş, diğer operatörlere numara taşıma ve hat iptali yapılması durumunda çıkan son faturaya ise tarife aylık ücretinin tamamı yansıtılacaktır.
 • Tarife kapsamında sunulan grup içi sınırsız görüşme süreleri yurt içi olmak şartıyla İçişleri Bakanlığı VPN1 Tarifesi, İçişleri Bakanlığı Özel Tarifesi, İçişleri Bakanlığı Tarifesi, Kamu Mini Tarifesi, Kamu Midi Tarifesi, Kamu Maksi Tarifesi, Kamu Mega Tarifesi, İçişleri Kamu Mini Tarifesi, İçişleri Kamu Midi Tarifesi, İçişleri Kamu Mega Tarifesi, İçişleri Kamu Maksi Tarifesi yönlerine yapılan aramaları kapsamaktadır.
 • Başka bir faturalı veya faturasız tarifeye geçiş yapıldığı takdirde, tarifeler kapsamındaki dakikalar silinecektir.
 • Tarife kapsamında sunulan ve bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan haklar ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. Tarife kapsamındaki haklar devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • Tüm fiyatlara KDV-ÖİV dahildir.
 • İçişleri Bakanlığı VPN1 Tarifesi indirimli ve indirimsiz aylık ücretleri, her yıl Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre açıklanan Ağustos ayı TÜFE oranında zamlanır.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.
 • Tarifenizde internet ya da internet paketiniz yoksa cepten internet kullanım ücretleri için linkini tıklayınız.

Taahhüt Detayları

 • İçişleri Bakanlığı_VPN1 Tarifesi’nin aylık ücreti, 6 Kasım 2017 itibarıyla 17,02 TL olarak güncellenmiştir. Mobil tarifeye taahhüt vermiş ve taahhütleri devam eden müşterilerimiz taahhüt süreleri boyunca bu artıştan etkilenmeyecek olup, 6 Kasım tarihi sonrasında taahhütlerini yenileyecek olan müşterilerimizin indirimli aylık ücretleri 10,57 TL olacaktır.
 • 6 Kasım 2017 itibari ile mobil tarifenin şebeke içi arama aşım ücreti 20,42 kr/dk, sabit hatlar yönüne arama aşım ücreti 40,83 kr/dk, diğer operatörler yönüne aşım ücreti  54,89 kr/dk, sms aşım ücreti 10,2 kr/adet, cepte internet aşım ücreti de  0, 171773 kr/kb olarak güncellenmiştir.
 • Tarifeye kaydolan müşteriler, tarifeye kayıt tarihlerinden itibaren ilk 60 gün içerisinde SMS ya da Müşteri Hizmetleri aracılığıyla 12 fatura dönemi boyunca Şirketimizce sunulmakta olan faturalı tarifelerde kalacaklarına dair taahhütte bulunabileceklerdir. Taahhüt kapsamındaki aylık ücret indirimi müşterinin taahhüt verdiği fatura dönemi itibariyle verilmeye başlanacak ve 12 fatura dönemi boyunca verilecektir. 
 • SMS aracılığıyla taahhüt vermek için SOZ yazıp 5555’e ücretsiz SMS gönderilmesi gerekmektedir.
 • Tarifenin aylık ücreti 17,02 TL'dir. Tarifeye SMS ya da Müşteri Hizmetleri aracılığıyla taahhüt veren müşteriler için tarifenin aylık ücreti 12 fatura dönemi boyunca 10,57TL olacaktır. İndirimli tarife ücreti, her yıl Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre açıklanan Ağustos ayı TÜFE oranında güncellenecektir.
 • Tarife kapsamında 12 ay Avea’nın faturalı tarifelerinde kalma taahhütü veren müşteriler için, 12 fatura döneminin bitiminden itibaren taahhütsüz aylık ücretler geçerli olacaktır. İndirimli tarife ücreti, ilk 12 ayın sona ermesinden sonra ikinci taahhüt için her yıl Ekim ayında Ağustos ayı TÜFE oranında zamlanır ve ikinci kez taahhüt verecek müşteriler, bu zam oranının kendileri için de geçerli olduğunu kabul etmiş olurlar. 12 fatura döneminin bitiminden itibaren yeni taahhüt vermemiş müşteriler için indirimsiz tarife ücreti geçerli olacaktır.
 • 12 fatura dönemi boyunca tarifede kalacağına dair taahhüt verip, ilk 12 fatura dönemi içerisinde hat iptali yapan, hattın iptal edilmesine sebebiyet veren, numarasını diğer operatörlere taşıyan ve Şirketimizce sunulmakta olan faturasız tarifelere geçiş yapan müşterilerin son faturasına toplam yararlandığı indirim tutarı ile taahhüdü sonlandırdığınız an itibariyle kalan ay kadar indirimli tarife ücreti arasında daha düşük olan tutar yansıtılacaktır. Taahhüde uyulmazsa yararlanılan toplam indirim ile kalan ay ücretler toplamından müşteri lehine olanı yansıtılır. 
 • Tarifeye taahhüt verip sonrasında Şirketimiz faturalı tarifelerine geçiş yapan müşterilere cayma bedeli yansıtılmayacaktır; ancak tarifeler kapsamında taahhüt karşılığı sunulmakta olan aylık ücret indirimleri devam etmeyecektir. 
 • Tarifeye taahhüt verip 12 fatura döneminden sonra hatlarını iptal etmeleri/iptal edilmesine sebebiyet vermeleri, numaralarını diğer operatörlere taşımaları, AVEA/GPO faturasız tarifelerine geçiş yapmaları durumunda müşterilere cayma bedeli yansıtılmayacaktır. 
 • 15 Mart 2018 itibarıyla, 5555'e SMS göndererek taahhüt veren müşterilerimizin gönderdikleri taahhüt Onay SMS'leri için 2TL SMS ücreti alınmaktadır.

Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama

Tarifenizde kalan dakika miktarını SES, kalan SMS miktarını SMS ve kalan internet kullanımlarınızı INTERNET yazıp 5555'e ücretsiz kısa mesaj göndererek öğrenebilirsiniz. SMS ile yapılan bilgilendirmelerde bu servis ses ve SMS kullanımları için 6 saat ve internet kullanımları için 12 saat öncesinin bilgilerini içerir.

Ayrıca Sesli Yanıt sistemimiz 9333’ü ücretsiz arayarak da kalan SES / SMS / internet haklarınızı öğrenebilirsiniz.  

444'lü Aramalar ve Müşteri Hizmetleri Aramaları

 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilmesi bilgisi için burayı tıklayınız.

Paketsiz Mobil İnternet Kullanım Onayı

29 Mart tarihi itibarıyla Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurulu'nun ilgili kararına göre ücretli mobil internet paketi veya tarifesinde mobil internet faydası olmayan müşterilerimizden 1 defaya mahsus internet erişim onayı alınacaktır.Paketsiz internet erişim onayınız yok ise belirtilen şekilde onayınızı ileterek, internet erişiminizi aktif duruma getirebilirsiniz:GPRS erişiminiz aktif durumdaysa "INTERNET ONAY" yazıp 5555’e ücretsiz SMS göndererek internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.GPRS erişiminin aktif durumda değilse "INTERNET ACIK" yazıp 5555’e ücretsiz SMS göndererek GPRS erişiminizi aktif etmeniz gerekmektedir. Ardınan "INTERNET ONAY" yazıp 5555’e ücretsiz ileterek internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sıkça sorulan sorular için tıklayınız.