ads
menu
Avea Medya Merkezi
Avea Her Yerde Kazandırır
Avea Konserleri
Avea Müzik
Avea Labs
Avea İş Ortağı

Standart Tarife

Her yöne konuşmanın dakikası 60 kuruş!

Tarife Bilgisi

Standart Tarife ile yurtiçi her yöne dakikası 60 kuruşa konuşun, üstelik aylık Telsiz Kullanım Ücreti de Avea tarafından adınıza ödensin!

Ücretlendirme

Yurt içi her yöne konuşma 60 Kuruş/dakika
SMS 60 Kuruş
MMS 1,25 TL

Yurt içinde Avea hatlarından yapılan 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları, ilk 25 sn ücretsiz ve 1. dakikada sonlandırılması halinde 60 Kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına Faturasız müşterilerimiz için 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

444 ile başlayan aramaların yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.

12.11.2015 itibariyla tarifenizin yurt içi her yöne standart/paketsiz kullanım dakika ücreti ve SMS ücreti 60 KR olarak güncellenecektir.

Detaylar

Hemen Tarifeye Geçin

Avealı Olmayanlar

Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat tesisi ile bu tarifeye geçmek için Avea bayilerine gelin.

 
S
T
A
N
D
A
R
T
yazıp
 
6
3
6
3
a gönderin

Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

  • Standart Tarife’deki müşterilerin yapacakları yurtiçi her yöne aramaların dakikası 60 kuruş olarak ücretlendirilir ve bu tarifedeki müşterilerden telsiz kullanım ücreti tahsilatı yapılmaz.
  • Diğer bireysel faturasız tarifelerden, Standart Tarife’ye geçiş ücreti bulunmamaktadır. Bireysel faturalı tarifelerden Standart Tarife’ye geçiş ücreti KDV ve ÖİV dahil 20 TL’dir.
  • Standart Tarife’deki müşteriler, Avea’nın numara taşıma kampanyalarından, her yöne dakika veren ses paketlerinden ve aran-kazan kampanyalarından faydalanamaz.
  • 1 Şubat itibariyle, 1 ile başlayan ücretli 3 haneli kısa numaralar tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlenecektir. Yurtiçi paketiniz varsa sabit hat veya her yöne paket dakikalarınızdan düşecektir. Ücretsiz olan 3 haneli kısa numaralar ücretsiz olmaya devam edecektir.
  • Tarifede internet limit aşım ücreti 2KR/100KB olup standart internet ücretlendirmesi internet apn ve wap apn üzerinden yapılan kullanımlarda 1 TL/100 KB olarak uygulanmaktadır.

Ücretlendirme Periyodu

Tarifenin ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

Her Yöne Arama Kapsamı

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamakta ancak görüntülü aramaları kapsamaktadır.

1 Şubat itibariyle, 1 ile başlayan ücretli 3 haneli kısa numaralar tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlenecektir. Yurtiçi paketiniz varsa sabit hat veya her yöne paket dakikalarınızdan düşecektir. Ücretsiz olan 3 haneli kısa numaralar ücretsiz olmaya devam edecektir.

TL Yükleme Bilgisi

Faturasız hat kullanıcıları, sizin için mobil hayatı daha da kolaylaştıran, her an, istediğiniz yerden TL yükleyebileceğiniz benzersiz sistem Avea’da!

Avea' da cep telefonunuzdan internete, ATM’lerden Avea satış noktalarına kadar birçok kanal, hattınıza TL yüklemek için ücretsiz olarak hizmetinizde. Bu kanalları öğrenmek için tıklayınız. Hattınıza kredi kartı ile TL yüklemek için tıklayınız.

Telsiz Kullanım Ücreti

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2014 Yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca; 2013 yılında 15,68 TL olarak uygulanan Telsiz Kullanım Ücreti, 2014 yılı için 16,30 TL olarak belirlenmiştir. Söz konusu ücret, faturasız müşterilerimizden Ocak ayında 1,45 TL, sonraki aylarda ise her ay 1,35 TL olarak tahsil edilecektir.

2014 yılı içinde numarasını taşıyarak Avea'ya gelen faturasız müşterilerimizden 2014 yılı boyunca, standart aktivasyon ile gelen faturasız müşterilerimizden aboneliklerinin ilk ayında, Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeyecektir.

Standart Tarife'deki müşterilerimizin telsiz kullanım ücretleri Avea tarafından ödenmektedir. 

444lü Aramalar ve Müşteri Hizmetleri Aramaları

  • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
  • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilmesi bilgisi için burayı tıklayınız.
60 kr / dk
  • Her yöne
    Dk'sı 60 Krş

Faturasız Avealılar:

STANDART yazıp
6363 e gönderin.