menu
Avea Medya Merkezi
Avea Her Yerde Kazandırır
Avea Konserleri
Avea Müzik
Avea Labs
Avea İş Ortağı

Yeni Nesil 1000 ve 1000 Ekstra Tarifeleri

Yeni Nesil Tarife Devri Başladı!

Tarife Bilgisi

Her yöne 1000 dakika, her yöne 2000 SMS ve SINIRSIZ Cepten İnternet için sizi Avea’nın Yeni Nesil 1000 ve Yeni Nesil 1000 Ekstra tarifelerine bekliyoruz!

Üstelik şimdi tarifenizdeki internet yetmediğinde sadece 12 TL'ye 30 gün geçerli ek 1GB alabilirsiniz! Ek paket almak 1GB EKLE yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndermeniz yeterli! Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ücretlendirme

  Yeni Nesil 1000 Ekstra Yeni Nesil 1000
Aylık Ücret 40 TL* 40 TL**
Aylık Ücretsiz Her Yöne Görüşme Süresi  1.000 Dk
Aylık Ücretsiz Her Yöne SMS Adedi  2.000 SMS
Aylık Ücretsiz Cepten Internet Kullanımı  SINIRSIZ***
Ücretsiz Süre Bitiminde Yurt içi Her Yöne 60 Kr/Dk
Ücretsiz SMS Bitiminde Yurt içi Her Yöne 60 Kr/SMS
MMS Ücreti 1,25 TL / MMS

(*)Yeni Nesil 1000 Ekstra tarifesi sadece Avea’nın faturalı tarifelerinde 12 fatura dönemi boyunca kalacağına dair taahhütte bulunan müşterilerimize açıktır. 12 fatura dönemi için taahhütte bulunulduğunda; numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti 12 fatura dönemi boyunca 40 TL, sonrasında 45 TL’dir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için ise 12 fatura dönemi boyunca 50 TL, sonrasında 55 TL’dir.

(**)Yeni Nesil 1000 tarifesinin aylık ücreti numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yapmış müşteriler için ilk 6 fatura dönemi boyunca 40 TL, sonrasında 49 TL’dir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için ise 64 TL’dir.

(***)Her fatura döneminde 2 GB’ın üzerindeki internet kullanımları için internet erişim hızı 128 Kbps'a inecek olup internet erişimi bu hızla devam edecektir.

7 Haziran 2016 itibari ile geçerli olacak şekilde tarifenin aylık ücreti taahhüdü bulunmayan tüm müşteriler için +3TL eklenecek şekilde güncellenecektir. Taahhüdü devam eden müşterilerimiz için aylık ücretler taahhüt bitiminden sonra güncellenecektir.

Tüm Ücretlendirme Detayları

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Avea, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.

Hattınıza tanımlı internet paketi/internet kullanım hakkınız yoksa, GPRS kullanımı yaptığınızda geçerli Standart cepten internet tarifesi ücretlendirmelerini öğrenmek için tıklayınız.

Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.

Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.

Detaylar

Hemen Tarifeye Geçin

Faturasız Avealılar

Hiçbir geçiş ücreti ödemeden faturasız tarifelerden bu tarifelere geçiş yapmak için Avea bayilerine gelin. Avea Müşteri Hizmetleri’ni arayıp otomatik ödeme talimatı vererek de bu tarifelere geçiş yapabilirsiniz.

Avealı Olmayanlar

Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat tesisi ile bu tarifeyelere geçmek için Avea bayilerine gelin.

Faturalı Avealılar

HEPSI1000 yazıp
6363 e gönderin

Faturalı Avealılar

SOZ HEPSI1000 yazıp
6363 e gönderin

Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

 • Tarifeler 30 Haziran 2012 tarihine kadar yeni müşteri alımına açık olacaktır.
 • Tarifeler kapsamında yurt içi her yöne 1000 dakika, yurt içi her yöne 2000 SMS ve yurt içi sınırsız cepten internet kullanım hakkı sunulacaktır.
 • Her fatura döneminde 2 GB adil kullanım hakkı dolduktan sonra internet erişim hızınız 128 kbps'a düşecek olup internet erişimi fatura kesim tarihine kadar bu hızla devam edecektir. Ek paket alarak hızınızı tekrar artırabilirsiniz.
 • Tarifelere numara taşıma, yeni hat alımı, Avea’nın faturalı ve faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kayıt olunabilir. 
 • Yeni Nesil 1000 Ekstra tarifesi sadece 12 fatura dönemi boyunca Avea’nın faturalı tarifelerinde kalacağına dair taahhütte bulunan müşterilerimize açıktır. Taahhüt vermek istemeyen müşterilerimiz Yeni Nesil 1000 tarifesine kayıt olabilirler.
 • Tarifeler kapsamında sunulan SMS'ler sadece yurt içi gönderiler için geçerlidir. Yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel servis numara gönderimlerinde ve web SMS olarak kullanılamaz. 
 • Tarifelere kayıt olan müşterilerimiz Nokia 500 ve Nokia Asha 303 Cihaz Kampanyası’ndan faydalanabilirler.
 • Tarifeye kayıt olan müşterilerimiz Paket Aşımlarınız Bizden kampanyasından faydalanabilirler.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan tarifeler kapsamında sunulan dakikalar, SMS'ler ve internet kullanım hakkı ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. Tarifeler kapsamındaki dakikalar, SMS'ler ve internet kullanım hakkı devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • Tarifeler kapsamında sunulan sınırsız cepten internet kullanım hakkı yurt içinde Internet APN ve WAP APN üzerinden gerçekleştirilecek kullanımları kapsamaktadır. 
 • Tarifelerdeki müşterilerimiz, bireysel faturalı müşterilerimize sunulmakta olan konuşma, mesajlaşma ve cepten internet paketlerini alabilirler. Paket sahibi olan müşterilerimizin yurt içi her yöne konuşmaları, mesajlaşmaları ve cepten internet kullanımları öncelikli olarak paketlerden, sonrasında tarifeler kapsamındaki dakika, SMS ve cepten internet kullanım hakkından düşecektir.
 • Taraftar, TTNET ve Diğer İşbirliği tarifelerinden  tarifeye geçiş yapan faturasız müşteriler, Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yapan müşterilerle aynı koşullarla tarifeden faydalanacaklardır.

Taahhüt Detayları

 • Hangi tarifelere taahhüt vererek kayıt olunabilir?

Yeni Nesil 1000 Ekstra tarifesine sadece 12 fatura dönemi boyunca Avea’nın faturalı tarifelerinde kalacağına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz kayıt olabilirler. Taahhüt vermek istemeyen müşterilerimiz Yeni Nesil 1000 tarifesine kayıt olabilirler. Numara taşıma, yeni hat alımı ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer İşbirliği faturalı ve faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla Yeni Nesil 1000 Ekstra ve Yeni Nesil 1000 tarifelerine kayıt yapılabilir.

 • Nasıl taahhüt verilebilir?

Numara taşıma, yeni hat alımı ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer İşbirliği faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kayıt olacak müşterilerimizin Avea bayilerinde tarifeye kayıt esnasında taahhütname imzalamaları gerekmektedir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yoluyla kayıt olacak müşterilerimiz ise Avea Müşteri Hizmetleri ve SMS aracılığıyla da taahhüt verebilirler.

 • Taahhüt veren müşterilerimiz için Yeni Nesil 1000 Ekstra tarifesinin ücretlendirme detayları nelerdir?

Numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer İşbirliği faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti 12 fatura dönemi boyunca 40 TL, sonrasında 45 TL’dir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için 12 fatura dönemi boyunca 50 TL, sonrasında 55 TL’dir.

 • Yeni Nesil 1000 Ekstra tarifesine kayıt olunabilmesi için ne kadar süre taahhüt verilmesi gerekmektedir?  

12 ay boyunca Avea faturalı hat kullanıcısı olunması yeterlidir.

 • Yeni Nesil 1000 Ekstra tarifesinde hangi durumlarda taahhüdüm geçersiz olur?

Tarifeye kaydolduktan sonra ilk 12 fatura dönemi içerisinde hat iptali yapan, diğer operatörlere numarasını taşıyan, Avea'nın faturasız tarifelerine geçen müşterilerimizin son faturalarına, tarifenin 12 fatura dönemi sonundaki ücreti üzerinden tarifede kaldıkları süre boyunca uygulanan aylık indirim tutarlari toplami cayma bedeli olarak yansıtılacaktır. Faturalı başka bir tarifeye geçiş durumunda cayma bedeli ödenmez, ancak tarifeye özel sunulan aylık ücret indiriminden yararlanılmaya devam edilmez.

Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama

Fatura döneminizde kalan SMS adedinizi SMS yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Bu servis 6 saat öncesinin bilgilerini içerir.

Tarifenizden kalan tüm kullanım haklarınızı hattınızdan 9333’ü ücretsiz arayarak ya da *124#’yi ücretsiz tuşlayarak da öğrenebilirsiniz.

Fatura Bilgisi

Son 90 gün içerisinde Şirketimizce sunulmakta olan faturalı, faturasız bir tarifeden ya da Kontrolü S.E.Ç. Tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp veya Şirketimizce sunulmakta olan faturalı tarifelerden faturasız tarifelere ya da Kontrolü S.E.Ç. Tarifelerine geçip sonrasında bu tarifeye kaydolan müşteriler için bir kereye mahsus 30 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.

Güncel borç bilgisi " GUNCEL " yazıp 5555 'e gönderilerek son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilir. Bu servisten alınan her bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir.

Her Yöne Arama Kapsamı

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamakta ancak görüntülü aramaları kapsamaktadır.

1 Şubat itibariyle, 1 ile başlayan ücretli 3 haneli kısa numaralar tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlenecektir. Yurtiçi paketiniz varsa sabit hat veya her yöne paket dakikalarınızdan düşecektir. Ücretsiz olan 3 haneli kısa numaralar ücretsiz olmaya devam edecektir.

Ücretlendirme Periyodu

Tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma paketlerinizdeki dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Taahhütname

 • Tarife taahhütnamesi için tıklayınız.  (Numara Taşıma, Yeni Hat Tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve Diğer İşbirliği faturasız tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için)
 • Tarife taahhütnamesi için tıklayınız. (Avea'nın faturalı tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için)

444'lü Aramalar ve Müşteri Hizmetleri Aramaları

 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
40 TL / Ay
 • Her YöneKonuşma
  1000 Dk
 • Her YöneMesajlaşma
  2000 SMS
 • Ceptenİnternet
  SINIRSIZ

Faturalı Avealılar

SOZ HEPSI1000 yazıp
6363 e gönderin.